AK Parti Nevşehir teşkilatları Ankara Arena’da gerçekleşecek 4. Olağanüstü Büyük Kongre için dün gece geç saatlerde Ankara’ya akın etti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni 'A Takımı''nı belirleyeceği kongreye Nevşehir'den AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Önceki dönem İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, Merkez İlçe Başkanı Ferit Yiğitarslan, Kadın Kolları Başkanı Ayşe bilgiç, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Türker olmak üzere 6 doğal delege ve tabi delege olarak AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün ve Emre Çalışkan'ın oy kullanacağı seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tek aday olacak.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Tüm illerimiz salonda ama Nevşehir bize bir başka! Hoş geldiniz şeref verdiniz!" dedi.

AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla saat 10.00'da Ankara Arena'da başladı.

AK Parti MKYK'sının yenilenmesinin beklendiği kongrede slogan olarak "Türkiye Yüzyılı İçin Hep Yeni Hep İleri" ve "Cumhuriyet'in Yüz Akı Türkiye'nin Ortak Aklı" cümleleri seçildi. 

AK Parti'nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde "ortak akıl" vurgusu yapılacak, birlik ve beraberlik mesajı verilecek.