AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı başvuru süreci sona erdi. Nevşehir'de Aday Adaylı için toplamda 45 isim müracaatta bulundu. Bunlardan 43'ü bugün yapılacak temayül yoklamasına katıldı. Temayül yoklamasında mecvut Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe katılmadılar.

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde aday belirleme işleminin ilk ayağı olan temayül yoklamasını gerçekleştirdi.

Nevşehir Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen, e-temayül yoklaması bu yıl ilk kez online olarak düzenlendi.

Teşkilat üyelerinin mecliste görmek istedikleri milletvekili adayını belirleyeceği temayül yoklaması Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezinde tamamlandı. Oy kullanma işlemleri ilk kez salonda kurulan bilgisayar sistemi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirildi.

Temayül yoklamasına AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ve AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş'te görevli olarak katıldı.

AK Parti’den milletvekili aday adayı olan 45 isim arasından mevcut milletvekilleri haricinde yaklaşık 1000 parti delegesi 14 Haziran seçimlerinde kimleri sıralamada görmek istediklerine oy kullandı.

Saat 16.00'da oy verme işlemi sona erdi.

28. Dönem Milletvekilliği Seçimi için Nevşehir'de Temayül Yoklaması yapıldı.

Nevşehir'den en fazla adaylık başvurusu AK Parti’de yaşandı. Yapılan müracaatlar sonucunda AK Parti Nevşehir Milletvekilliği Aday Adaylığı için 45 isim müracaat etti.

14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimine ilişkin AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı'nda 13 Mart Pazartesi günü başlayan aday adaylığı başvuru süreci 22 Mart’ta sona erdi. Yoğun bir şekilde geçen başvuru sürecinin ardından 45 kişi aday adaylığı için başvurdu.

Merkez Yürütme Kurulu ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşturulan alt komisyonlar, milletvekili aday adaylığı başvurularını değerlendirmek üzere çalışmalara başladı. Bu komisyonların değerlendirmelerinin ardından nihai karar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık yapacağı üst komisyonda verilecek.