AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Ferit Yiğitarslan görevinden ayrıldığını açıkladı. Yiğitarslan, açıklamasında, gönül birliğiyle aldıkları karar sonucunda görevinden ayrıldığını belirti.

Kurulduğu günden bu yana milletin refahı, birliği ve huzuru için kararlılıkla çalışan AK Parti'nin, Türkiye'nin siyaset sahnesinde önemli bir değişimin ve dönüşümün sembolü olduğunu aktaran Yiğitarslan, "Büyük bir siyasi oluşumun içesinde yer alarak sizlerin teveccühü ve desteğiyle çalışmaktan onur duyduğum AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanlığı görevimden gönül birliğiyle aldığımız karar sonucunda istifa ediyorum. Görev sürem boyunca, ilimizin kalkınması ve refahı için büyük bir gayretle çalışmaya özen gösterdik." ifadesini kullandı.

AK Parti davasının hizmet maratonu, bir bayrak yarışı olduğunu belirten Yiğitarslan, partisinin yüklediği misyonu görev süresi boyunca taşımaya çalıştığını ve bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.

İşte AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Ferit Yiğitarslan'ın o açıklaması;

Kıymetli Nevşehir 'li Hemşehrilerim, dostlarım, kardeşlerim ;

14 Kasım 2019 tarihinde AK Parti Genel Merkezimizin takdirleri ile AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı olarak çıktığımız yolda görevimizi en iyi şekilde yerine getirmek için canla başla mücadele içinde olduk. Genel seçimde İlimizde mahalle mahalle, belde belde, köy köy, hane hane hemşehrilerimizin gönlüne dokunmak için gayret sarfettik. Hamdolsun hem yerelde hemde genelde çalışmalarımızın başarısını gördük, sizlerin teveccühünü alarak şeref duyduk.

Böylesine büyük bir siyasi oluşumun içesinde yer alarak sizlerin teveccühü ve desteğiyle çalışmaktan onur duyduğum AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevimden gönül birliğiyle aldığımız karar sonucunda bugün itibariyle ayrılıyorum.

Görev sürem boyunca, Nevşehir refahı için büyük bir gayretle çalışmaya özen gösterdik. Hedeflerimiz doğrultusunda birçok başarı elde ettik. Birlikte yürüdüğümüz yolculuk boyunca desteklerini benden esirgemeyen başta Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 'a, İl Başkanımıza ve önceki dönem İl Başkanlarımıza, Milletvekillerimize ve Önceki dönem Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, İl Genel Meclis Başkanımıza ve Kadın, Gençlik Teşkilatımız ve AK Parti Teşkilatımızın her kademesine, Özellikle Nevşehir Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyelerime ve Belde, Mahalle, Köy başkanlarım ve teşkilatlarıma tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi iletiyorum.

AK Parti davamızın hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Partimizin yüklemiş olduğu misyonu görev süremiz boyunca ve elimizden geldiğince Nevşehirimize taşımaya çalıştık. Bundan sonra da taşımaya devam edeceğiz.

Tüm AK Parti ailemize ve Nevşehir halkımıza saygılarımla..

Ferit YIĞITARSLAN
AK PARTI NEVŞEHİR MERKEZ İLÇE BAŞKANI