AK Parti Nevşehir İl Seçim İşleri Başkanlığı tarafından 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Sandık Eğitimı Toplantısı gerçekleştirildi.

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen Sandık Görevlisi Eğitim Toplantısında konuşan AK Parti Nevşehir İl Seçim İşleri Başkanı Edip Avşar “AK Parti’nin her bir kademesinde görev alan teşkilat mensuplarımızla, sandık görevlilerimizle birlikte hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Çok özverili bir çalışma içerisindeyiz.Bunda hepinizin katkısı çok büyük. Sadece sandık yönetim kurulu üyesi olmakla göreviniz bitmiyor. Hepiniz eminim ki kapı kapı bu davamız için çalışıyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Bu çalışmalarımızın güzel sonuçlara vesile olmasını Cenab-ı Allah‘dan niyaz ediyor, buraya kadar teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum “ dedi. " 

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider de yaptığı konuşmasında; "AK Parti olarak seçimlere verdiğimiz önemi ortaya koyabilme adına bugün sizlerle bir aradayız. Bu kadar hummalı çalışmamızın neticesini 17 Nisan’da sizlerin eline teslim edeceğiz. 16 Nisan`da yapılacak seçimlerin kahramanları sizler olacaksınız. Dolayısıyla bugün ki toplantımız çok önemlidir. Unutmayınız seçimler sandıklarda kazanılır ve sandıkta kaybedilir. Sandıklar seçimin namusudur. Bu namusu koruma görevi sizlere verildi. Dolayısıyla sizler çok önemli bir görevi üstlenmişsiniz. Lütfen bunun çok ama çok önemseyiniz. Sizler seçimlerin huzur içerisinde güven içerisinde gerçekleşmesine de yardımcı olacaksınız.Bunun için kurallara dikkat etmelisiniz." dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'de; Oy kullanmaya gelenleri güler yüzle ve tatlı dille karşılamalısınız. Yaşlı, hasta ya da bedensel engellilere yardım etmeyi bir insani görev bileceksiniz. AK kadroların inançlı ve kararlı Türkiye sevdasını yakından izleyen ve takip eden aziz milletimiz önüne konulan her sandıkta, evlatlarına sahip çıkma adına kararlı tutumlarını halen devam ettirmektedir. Hepinizin malumu olduğu şekliyle 16 Nisan’da yapılacak seçimler Yeni Türkiye’nin, ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak sistemin seçimi olacaktır. Bu nedenle sandıklar bizim için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Sandıklara bu yönüyle de sahip çıkılması, partimizin ve ülkemizin hedeflerine ulaşmada önemli bir kulvar niteliğindedir. Vatandaşın size güvenerek teslim ettiği oylar o gün sizin emanetinizdir.
Bu oylar, bu sandıklar, yeniden büyük Türkiye’nin inşasında dev projelerin devam etmesinin kaynağıdır. Öyleyse ülkenin geleceği, ülkenin kalkınması ve huzurun devam etmesi sizin gayretinizle gerçekleşecektir. 


AK Parti Nevşehir İl Başkanı M.Ali Tanrıver ise referandumda teşkilat olarak hazır durumda olduklarını belirterek, "Bugün burada 16 Nisan günü halk oylamasında sandığın güvenli bir şekilde geçmesi, hukukun sağlıklı tecelli etmesi adına toplanmış bulunuyoruz. Her seçimde bu konunun önemini kavramış, farkında olan AK Parti Nevşehir Teşkilatımız, 16 Nisan referandumu içinde, üzerine düşen sorumlulukla bilinçlenmiş hazırlanmış durumdayız" diye konuştu.

Sandık Görevlisi Eğitim Toplantısına ilişkin değerlendirmede bulunan Mustafa Açıkgöz ise," AK parti Nevşehir İl Seçim İşleri Başkanlığımızın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk oylaması sandık eğitim toplantısını gerçekleştirdik.16 Nisan'da milletimiz EVET ile iradesini sandığa yansıtacak. Milletimizin iradesini en iyi şekilde sandık başında sizler muhafaza edeceksiniz. Sizler, 16 Nisan'da sandık başında milletimizin emaneti olan oylara sahip çıkacaksınız. Mesele Memleket Karar Milletin EVET. Gece gündüz demeden Güçlü Türkiye için üstün gayretle çalışan AK sevdalılarımızla sandık eğitim toplantımızda Kararımız Net Oyumuz Evet "dedi.


Toplantıya, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, Kadın Kolları Başkanı Nihal Kutlar ve parti teşkilatlarıyla sandık görevlileri katıldı.