AK Parti MKYK Üyesi ve 27.Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekili Adayı olan Emre Çalışkan, 28. dönem Milletvekilliği genel seçimlerinde Nevşehir Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı tarafından oluşturulan AK Parti Milletvekilliği aday adaylığı komisyonuna ön başvurusunu yapan Emre Çalışkan, daha sonra AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran'ı makamında ziyaret ederek, aday adaylığı başvuru dosyasını teslim etti.

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı’na dosyasını teslim eden Emre Çalışkan yaptığı açıklamada; “Ülke olarak çok ağır yaralar aldığımız ve acısını yüreğimizin en derinlerinde hissettiğimiz 11 ilimizi derinden yaralayan asrın felaketi olarak nitelendirdiğimiz Kahramanmaraş merkezli depremler ve dün yaşadığımız sel felaketi nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce mevlamdan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Yaşadığımız felaket çok büyük, acımız çok büyük ama bu acıyı devletimizle ve milletimizle omuz omuza hep birlikte saracak yeniden daha güçlü şekilde ayağa kalkacağız inşallah.” dedi.

“14 MAYIS SEÇİMLERİ, TÜRKİYE YÜZYILI DESTANININ YAZILACAĞI TARİHİN BAŞLANGICI OLACAKTIR”

“Yaşadığımız bu büyük acıya rağmen anayasal çerçevede yapılması gereken bir seçim var. Ülkemiz milletimiz ve yarınlarımız adına büyük önem taşıyan bir seçimin arifesindeyiz.” diyen Çalışkan, şöyle devam etti:  “Bugün çok heyecanlıyım, coşkuluyum ama her şeyden daha çok yarınlarımız için umutluyum. Biliyorum ki 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçim, 2001 yılında milletimizin bağrından çıkan, AK Partimizin milletiyle omuz omuza Türkiye Yüzyılı destanını yazacağı tarihin başlangıcı olacaktır. Ülkemiz, son 21 yılda AK Parti iktidarıyla savunma sanayisinden teknolojik devrimlere, sağlıktan ulaşıma, özgürlüklerden güçlü dış politikaya adeta devrim niteliğinde kazanımlar elde etmiştir. Türkiye Yüzyılı bu güçlü kazanımların daha büyük ivme kazanacağı bir dönem olacaktır.”

Ülkenin kritik bir seçime gittiğinin altını çizen Çalışkan, “Bu kritik seçimlere giderken en çok da dünümüzü hatırlamalıyız. Bugün ülkeyi yepyeni bir yüzyıla hazırlayan AK Parti’ye karşı birleşen zihniyetin dününü hatırlamalıyız. Bugün millet olarak ezanları susturanların mı yanında duracağız, yoksa en büyük hayalimiz Ayasofya’yı ezanla buluşturanların mı yanında duracağız. Bugün bacımızın başörtüsüne el uzatıp, başörtüsüne bez parçası deyip, başörtülülere en büyük zulmü yaşatanların mı yanında duracağız, başörtüsüne özgürlüğünü kazandıranların mı yanında duracağız. Bugün uçak, silah  ve motor fabrikalarını kapatan zihniyetin mi yanında duracağız  yoksa milli otomobilini, helikopterini, İHAsını, SİHAsını üretenlerin mi yanında duracağız. Bugün Avrupa’dan medet umanların mı yanında duracağız, yoksa yumruğunu masaya vuran bir Türkiye hayalini gerçekleştiren zihniyetin mi yanında duracağız. Biliyorum ki AK Partimiz bu seçimlerde vatanına, milletine, yarınlarına sevdalı olan halkımız ile bir destan daha yazacaktır.”

“İSTİKBALİMİZE YÖN VERECEK BU SEÇİMLERİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Uzun yıllar AK Parti Teşkilatında görev almanın onurunu taşıdığını ifade eden emre Çalışkan, “Daha çocuk yaşta sevdalandığım ve yaklaşık 15 yıl boyunca içerisinde bulunduğum bu davaya AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyeliği, AK Parti Genel Merkez Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi ve AK Parti MKYK Üyeliği görevlerinde bulunup hizmet eden bir kardeşiniz olarak bu yolculuğun bir neferi olmaktan büyük onur duyuyor, gençliğimizin en güzel yıllarını bu davanın çatısı altında geçirdiğim için rabbime hamd ediyorum.

Gençliğimizin enerjisi ve dinamizmi ile ülkemize, milletimize ve aziz şehrimize hizmet için bugün yeni başlangıç yapıyorum. Milletimizle omuz omuza yazacağımız Türkiye Yüzyılı destanına daha fazla katkı sağlamak adına Nevşehir Milletvekilliği adaylık başvurumu yaptım. Geleceğimizi inşa edecek ve istikbalimize yön verecek bu seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

FİB Haber.Com Gazetesi olarak bizlerde Sayın emre Çalışkan'a başarılar diliyoruz.

EMRA ÇALIŞKAN KİMDİR?

BİYOGRAFİSİ


1985'in 19 Mayıs'ında doğmuştur.
 
Annesi Avanos’un Çalış’ından; babası Kozaklı’nın Karasenir’indendir.

İlkokulu, ortaokulu ve liseyi derecelerle bitirdi. İlkokul haricinde tüm öğrenim hayatında yatılı okudu. Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek İlköğretim Okulu, İzmir Bornova Anadolu Lisesi, Kırşehir Fen Lisesi ve ardından Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği.  Son olarak da AİBÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon.

Üniversite boyunca bir çok sivil toplum kuruluşunun Yönetim Kurulu Üyelikleri ve Kurucu Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu. Türkiye Fizyoterapistler Derneği'nin gençlik yapılanmasının temellerini atan ekipte yer aldı.
 
Ardından mezun olduğu sene Türkiye Fizyoterapistler Derneği ana kademesinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı yaptı.
 
Yeni Dünya Vakfı'nın Gençlik Kollarının Kuruculuğunu yaparak iki yıl Başkanlığını yürüttü.

İlim Yayma Cemiyeti Türkiye Geneli Gençlik Yapılanmasının ilk Başkanlığını iki sene yaptı. Ardından İYC Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 3 dönem yönetim kurulu üyeliğinden sonra İYC Ankara İstişare Kurulu üyesi olarak görevine devam etmekte.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Endonezya, Pakistan, Mali ve Malezya İş Konseylerinin Yürütme Kurulu Üyelikleri devam ediyor.

Son yapılan Genel Kurulda Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Yönetim Kuruluna seçildi. Görevine devam ediyor.

2005 yılında Ankara'ya geldikten itibaren siyasetin göbeğinde ,
AK PARTİ' de görev alarak başladı siyasete. 
 
2008 yılında AK Parti Genel Merkez Gençlik Kollarında MKYK Üyesi seçildi. Gençlik Kolları MYK Üyesi olarak ,Genel Başkan Vekili (Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı)  göreviyle uzun yıllar görev yaptı.
 
2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde memleketi Nevşehir’den 3. Sıra Milletvekili Adayı gösterildi. 402 oy farkı ile seçilemedi.
 
Ardından yapılan Genel Kongrede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle AK Parti Genel Merkez Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi seçildi ve 2018-2021 yılları arasında bu görevini sürdürdü.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresinde yeniden Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle  Merkez Karar ve Yönetim Kurulu 'na seçilip AK Parti MKYK Üyesi olarak halen görevine devam etmektedir. Aynı zamanda Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Ege Bölgesi/Afyonkarahisar İl Koordinatörüdür.

Şehir Hastanelerini yapan bir Holding'in Yönetim Kurulu Üyesi ve İşletmelerden Sorumlu Genel Müdürü.  Çok iyi derecede İngilizce bilir.

Evli , Kerem isminde bir oğlu var…