Nevşehir merkez ilçeye bağlı Alacaşar köyü kadın yaşam merkezinde faaliyet gösteren dikiş-nakış kursuna overlok ve dikiş makinesi hediye edildi.

Edinilen bilgilere göre, Alacaşar köyü Ebubekir Camii imam Hatipi Hasan Albayrak destek ve öncülüğünde hayırseverlerin katkılarıyla alınan 2 sanayi tipi dikiş makinası ve 1 overlok makinası Alacaşar köyü kadın yaşam merkezinde faaliyet gösteren dikiş-nakış kursunda, kursiyerlerin kullanımı için hediye edildi.

Dikiş makinelerini kursiyerlere teslim eden Ebubekir Camii imam Hatipi Hasan Albayrak, "Kadın Yaşam Merkezi'nde kurs hocamız ve kursiyerlerimiz bizden dikiş, nakış makinesi talep etmişlerdi. Biz de bu talep karşısında hayırseverlerimizin katkı ve destekleriyle onlara 2 sanayi tipi dikiş makinası ve 1 overlok makinesi aldık. Bundan sonra kursiyerlerimiz bu makinelerle daha rahat bir şekilde eğitimlerini görecekler. Hedefimiz her kursiyerimizin evlerine katkı sağlamaları ve sosyal yaşamda rol almasıdır. Ben bu vesile ile hayırseverlerimize katkı ve destekleri için teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun" dedi.