Nevşehir’de eğitimin lideri Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2024-2025 eğitim-öğretim yılı 5. sınıf kontenjanları doldu.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 9 Mart 2024 Cumartesi günü saat 10.00 ‘da 4. Sınıflar Bursluluk sınavını yapmıştı. 25 Mart 2024 – 29 Nisan 2024 tarihleri arasında Bursluluk Sınavı İndirimli Özel Erken kayıt döneminde 5. Sınıf kontenjanlarının tamamı dolmuştur.

İlköğretim Kurumu Müdürü Sayın Ahmet Ünal yaptığı açıklamada; “9 Mart 2024 tarihinde yaptığımız bursluluk sınavının ardından 5. Sınıflarımızın kayıtlarını doldurmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugünden itibaren oluşabilecek kontenjan boşlukları için sadece ön kayıtlarımıza devam ediyoruz. Nevşehir halkının okulumuza ve bize olan güvenlerini boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 5 ve 6. sınıflarında İngilizce ağırlıklı bir eğitim vermekteyiz. Bununla beraber temel derslerimizin yanı sıra spor branş dersleri (basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi), Görsel Sanatlar, Seramik, Müzik, Drama, Astronomi, Satranç, Halk Oyunları, Stem, Kodlama ve Robotik, Akıl Oyunları, İspanyolca dersleri okulumuzun branş öğretmenleri tarafından seçmeli ders olarak verilmekte ve öğrencilerimizin yetenekleri, ilgi alanları erken yaşta keşfedilmektedir. Yüksek akademik başarılarının yanı sıra öğrencilerimizin doğru insan olmaları için her türlü çalışmaları planlamaktayız.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak akademik öğrenmeyi gerçekleştirirken gözlem, ölçme, sınıflama yapan, verileri kaydeden, hipotez kuran, verileri kullanan, model oluşturan, değişkenleri kontrol eden ve bilim insanlarının becerileriyle deney yapan öğrenciler yetiştiriyoruz. Öğrencilerimizin küresel rekabete dayalı bilgi ve teknoloji çağında, yaşam ve kariyer ortamına hazır olabilmeleri için; bilimsel bilgiye ulaşabilen, bilimsel bilginin kullanılmasına ilişkin analitik düşünen, doğru karar veren, girişimci, iletişim ve iş birliği becerilerine sahip, okulda öğrendikleri bilgileri günlük hayata aktaran, sahip oldukları 21. yüzyıl bilim, yaşam ve okuryazarlık becerilerini geliştirmeyi amaçlayan bir sistem içerisinde öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz.

Nevşehir halkına Altınyıldız İlköğretim Kurumuna göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. “Önce eğitim, önce insan” anlayışımızla önceliğimiz hep kaliteli eğitim olmuştur. Altınyıldız ailesi olarak Altınyıldız İlköğretim Kurumunu Türkiye’nin En Kaliteli, En İyi ,En Başarılı Eğitim Kurumu yapabilme inancımızla daha büyük bir heyecanla çalışmalarımıza devam edecek olup bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz.’ İfadelerine yer verdi.