Altınyıldız İlköğretim Kurumu İngilizce eğitiminde fark yaratmaya devam ediyor.

4 – 8 Mart 2024 haftasında Altınyıldız İlköğretim Kurumunda İngilizce Portfolyo Sunumu ve İstasyon Etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında İlkokul 1, 2. ve 3. Sınıf öğrencileri kendileri için hazırlanan istasyonlarda yıl içerisinde öğrenmiş oldukları İngilizce konuları konuşarak gösterme imkanı buldular.

Öğrenciler, İngilizce konuları ile bağlantılı materyaller ve oyunlarla desteklenen istasyonlarda İngilizce konuşma becerilerini ve yeterliliklerini sergilediler. Her istasyonda öğrendikleri İngilizce cümle kurma becerisini ve kelime bilgilerini öğretmenleri ile yaptıkları mini diyaloglarla ailelerine sundular.

Etkinlik sonunda sertifikalarını alan öğrenciler yaşadıkları mutluluğu aileleri ile paylaştılar.

Etkinlik, veli katılımı ile gerçekleştirildi. Etkinliğe yoğun ilgi ve katılım gösteren veliler, çocuklarımızın İngilizce konularındaki gelişimlerini gözlemlediler. İngilizce konuşma becerilerini aileleri ile paylaşan öğrenciler hem özgüven kazandılar hem de kendilerini ifade etme fırsatı yakaladılar.

İngilizce Portfolyo Sunumu ve İstasyon Etkinliği Altınyıldız İlköğretim Kurumu İngilizce Departmanı öğretmenleri tarafından hazırlandı ve organize edildi. Etkinliğin başarılı olmasında katkısı olan tüm saygıdeğer öğretmenlerimize ve yoğun katılım sağlayarak bize destek olan velilerimize teşekkür ederiz.

ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMU