Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi “Bilim Şenliği”  6 Haziran Perşembe günü Altınyıldız Eğitim Kurumları Lise Kampüsünde açıldı. Bu yıl 26.sı düzenlenen Bilim Şenliklerinde öğrencilerin atölye çalışmaları sonucu hazırladıkları bilimsel projeler sergilenirken programın açılışını  yapan Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Özkan KILINÇ, öğrencileri öğrenmeye, araştırmaya ve denemeye teşvik eden öğretmenlere teşekkür ederek, öğrencilere başarılar diledi.

      Öğrencilerin bilime olan ilgilerini artırmak ve deneyimlerine yeni boyutlar katmak amacıyla düzenlenen  bu etkinlik, öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Edebiyat, Coğrafya, Yabancı Dil gibi alanlarda gerçekleştirildi.

    Fen Bilimleri Zümresi eşliğinde gerçekleştirilen deneyler, katılımcılar ve öğrenciler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Şenlikte aynı zamanda spor müsabakaları da düzenlendi. Müsabakalarda finale kalan takımlar ödüllendirilirken öğrenciler müzik şöleni eşliğinde doyasıya eğlendi.

       Bilim Şenliğini hazırlayan idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

EĞİTİMDE KALİTE ALTINYILDIZDIR