Altınyıldız Kreş ve Anaokulunda bir ilk olan oyun terapi odası açıldı.

Okul psikoloğumuz rehberliğinde çocukların kaygı, korku, üzüntü ve diğer her türlü travmalarına destek sağlayacak olan bu özel oda; 2 yaş ve 5 yaş arası çocukların uyum becerilerini artırmasını planlanmaktadır.

Çocukların kendilerini kolayca ifade etmelerinin en güzel yolunun oyun ve oyuncaklar olduğu düşünülerek kurulan bu özel oda sayesinde,  çocuklarımız duygularını daha iyi tanımlama imkân bulacak ayrıca düzenlenmeye ihtiyaç duyulan davranışların azalmasına, içsel çatışmaların çözülmesine, özgüvenin artmasına ve çocuğun uyum becerisini geliştirmesine yardımcı olunacak.

Çocukların Gelişimi Hızlanacak

Çocukların kişisel gelişimleri konusunda hassas olan Altınyıldız Ailesi; Oyun terapisinin; çocuklarda var olan travmaları, depresyonu, kaygı ve takıntıları, tuvaletini kaçırma problemini, uyku ve beslenme problemlerini, duygusal olarak bozuklukları ve düşünce sıkıntılarını ortaya çıkartabilen en başarılı psikoterapik yöntem olduğunu vurguladı. Oyun terapi odası sayesinde çocukların iç dünyasıyla bir terapi süreci geçirilir ve yaşadıkları sıkıntıların atlatabilmeleri için profesyonel destek süreci başladığının altını çizdi. Ayrıca oyun terapisi, oyuncakları kullanılarak yapılan terapilerle birlikte çözüm sürecine alınan çocuklarda kendilerini davranışsal olarak ve düşünsel olarak kontrol edebilme yeteneği gelişeceğini, sorunların üzerine oynanan oyunlarla fark ettirmeden gidip tedavi sürecini oldukça eğlenceli şekilde geçireceklerini vurguladılar.