Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi EYMEN ÖNÜGÖREN resmî sonuçlara göre sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.liği elde etmiştir.

2 Haziran 2024 Pazar günü yapılan Liselere Geçiş Sistemi sınavında Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi EYMEN ÖNÜGÖREN, resmî sonuçlara göre tüm soruları doğru yaparak Türkiye 1.liği elde etmiştir. Kurum Müdürümüz Sayın AHMET ÜNAL yaptığı açıklamada:

“1 yanlış ile ALMİNA KEPENEK, EYLÜL ALTAY

3 yanlış ile NESRİN MASAL GÜRDAL, AHMET MİRZA COŞKUN, BURAK SEVİNÇ, NEVAL TARIMCI, ELİF DİLEM CİNGİ

4 yanlış ile EYMEN ARDA YALÇIN, AKİF DURU, ÖMER TANIK, HÜSEYİN ATA ÇETİNKAYA, ALPEREN ALAN, ALPER ŞAHİN

5 yanlış ile ALTUĞ ÜNVER, ASYA ŞAHİN, ELA FERVEREN, ELİF DURU ÖZEL, BATUHAN ETA YUSUF BERA ÇAKMAKTEPE, KEREM DURNA, ONUR SOYTÜRK şeklinde devam ederken

13 ÖĞRENCİ YÜZDE 0-1’lik

19 ÖĞRENCİ YÜZDE 1’lik

30 ÖĞRENCİ YÜZDE 2’lik

34 ÖĞRENCİ YÜZDE 3’lük

42 ÖĞRENCİ YÜZDE 4’lük

52 ÖĞRENCİ YÜZDE 5’lik dilimde yer alarak, başta Altınyıldız Liseleri olmak üzere Türkiye’nin en güzide okullarına girmeye hak kazanmışlardır.

Lise giriş sınavlarında başarının ismi yine Altınyıldız İlköğretim Kurumu olmuştur. Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 64 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur. Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak, sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.

Mezun ettiği 1185 Öğrencisini Fen Lisesine, 690 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2024 LGS yerleştirmelerinden sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir. Öğrencilerimizi 2024 LGS sınavlarına hazırlayan fedakâr öğretmenlerimize, bizlere desteklerini esirgemeyen saygıdeğer velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyor, bundan sonraki öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Funda Afşar