4 Haziran 2023 tarihinde yapılan ve 23 Haziran 2023 tarihinde sonuçları açıklanan LGS 2023 Sınavı tercih işlemleri başladı. Bilgilendirme toplantısını İlköğretim Kurum Müdürü Sayın Ahmet ÜNAL başlatmıştır.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi İPEK BARIŞ resmî sonuçlara göre sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.liği elde etmiştir. Öğrencilerimizden;

19 ÖĞRENCİ YÜZDE 1’lik

27 ÖĞRENCİ YÜZDE 2’lik

36 ÖĞRENCİ YÜZDE 3’lük

39 ÖĞRENCİ YÜZDE 4’lük

43 ÖĞRENCİ YÜZDE 5’lik dilimde yer alarak, başta Altınyıldız Liseleri olmak üzere Türkiye’nin en güzide okullarına girmeye hak kazanmışlardır.

Velilerimizin tercih yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği hususunda bilgilendirme yapan Sayın Ahmet ÜNAL, Lgs 2023 sınavının istatistik olarak Türkiye genelinde ve okulumuz bazında değerlendirmesini yapmıştır. Velilerimizden gelen soruları yanıtladıktan sonra sözü Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Özkan KILINÇ ‘a devretmiştir.

Sayın Özkan KILINÇ, Altınyıldız liseleri hakkında bilgilendirme konuşmasını yapmış olup tercihleri yaparken lise düzeyinde nelere dikkat edilmesi konusunda velilerimizi bilgilendirmiştir.

Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye, Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.

Mezun ettiği 1185 Öğrencisini Fen Lisesine, 690 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2023 LGS yerleştirmelerinden sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.