Altınyıldız İlköğretim Kurumu 5.sınıf öğrenci ve 5. sınıf zümre öğretmenleri tarafından hazırlanan İngilizce Tiyatro gösterisi izleyenlerden büyük alkış ve övgü aldı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 5.sınıf öğrenci ve İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanan programda  Hababam Sınıfı hikâyesinin İngilizce versiyonu seyircilerimize sergilendi. Ardından ülkelerin kendine özgü dansları, Ünlü isimler ve hikâyeleri, Modern dans gösterileri verilerek öğrencilerimiz hem tiyatroda oynamanın keyfini yaşarken hem de  İngilizceyi “ANLIYORUM” ve “KONUŞUYORUM” mesajını ilettiler.

Program sonunda konuşma yapan Altınyıldız İlköğretim Kurum Müdürü Sayın
Ahmet ÜNAL ‘Günümüzde iletişim ve ulaşımın gelişmesi başka ülkelerle olan ticari, sosyal ve kültürel yakınlaşmanın artmasına sebep olmaktadır. Bu yakınlaşmanın sonucu olarak da ortak bir dil kullanımın gerekliliği artmaktadır. İşte tam bu noktada İngilizce özellikle de Dünyadaki güçlü ülkelerin kullandığı bir dil olması sebebi ile önem kazanmaktadır. Bu da İngilizcenin kendimiz geliştirmek adına, dünyadaki olayları ve gelişmeleri takip etmek adına ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak bizde bu farkındalık ile 2014 yılında itibaren 5.sınıflarımızda İngilizce ağırlıklı ders programını hazırladık ve  öğrencilerimize haftada ortalama 15 saat İngilizce dersi vermiş bulunuyoruz. 6. 7. ve 8.sınıflarımızda ise İngilizcenin ders saat ortalaması 10 saat altına düşmemektedir. Yine aynı şekilde okulumuzda ders olarak da okutulan Drama, önemli bir öğrenme yoludur. Drama aracılığıyla öğrenciler, olaylar ve durumları, bunların arasındaki neden-sonuç ilişkisini kolayca öğrenebilir. Böylece öğrencinin problem çözme yeteneği gelişir ve öğrenci kendi ayakları üzerinde durabilme becerisi kazanır. Drama grupla yapılan bir etkinlik olduğundan, çocuğun işbirliği yapma, iletişim kurma gibi yönlerinin gelişmesine katkıda bulunur, öğrencinin sosyal gelişimini hızlandırır. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize İngilizce ile önemli bir sanat olan dramayı birleştirip bizleri bu güzel gösteriyi hazırladıkları için teşekkür ediyorum dedi.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak bizde bu güzel tiyatronun hazırlanmasında emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz.