Milli egemenliğe dayanan, gücünü halktan alan, iktidarın millete ait olduğu bir rejim olan Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kahraman Türk halkının gayretiyle eşsiz bir zaferle kurulmuştur. Milletimiz Cumhuriyetimizin bütün değerlerini benimsemiş ve bu değerlere dün olduğu gibi bugün de aynı heyecanla sahip çıkmaktadır. Cumhuriyet özgürlüktür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün “ Cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz.” sözüyle 29 Ekim Cumhuriyet bayramını, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin ilanının 100.yılı münasebetiyle Altınyıldız İlköğretim Kurumu konferans salonunda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlamıştır. Kutlama programına Nevşehir İl Jandarma  Komutanı J. Kd. Albay B. Murat Yakın, Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ragıp Özaltın, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Emre Özaltın, Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Sayın Seyrani İpek ve İlköğretim Kurum Müdürü Sayın Ahmet Ünal katılmıştır.

Öğrencilerimizle hazırlanan resim sergileri, şiirler ve pano çalışmaları büyük beğeni toplarken, öğrencilerimizin hazırlamış olduğu oratoryo, drama gösterileri ve 29 Ekim Korosu ile program büyük bir coşkuyla kutlandı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 6. sınıf zümremiz ve öğrencilerimizle hazırlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl kutlama programında emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!