Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) ‘2024 Üniversite Tanıtım Fuarı’ Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ev sahipliğinde düzenleniyor.

‘Üniversite Tanıtım Fuarı’, Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB)’ye üye üniversitelerden biri olan NEVÜ tarafından 7 Mayıs 2024 tarihinde NEVÜ Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde 15 üniversitenin katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi öğrencilere danışmanlık hizmeti sunmak ve tercih sürecinde destek olmak için yapılan fuara; aralarında NEVÜ, Abdullah Gül Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi’nin de bulunduğu 15 devlet ve vakıf üniversitesi katılacak.

7 Mayıs Salı günü Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından ve ev sahipliğinde düzenlenen fuarın öğrencilere eğitim ve kariyer olanakları konusunda daha geniş bir perspektif sunmayı hedeflediğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, üniversite olarak 23 Mayıs 2024 tarihine kadar çeşitli üniversitelerde düzenlenecek olan fuarlara katılarak üniversite adayı öğrencilerinin daha bilinçli tercih yapmalarına yardımcı olacaklarını belirtti. Aktekin,  tanıtım stantlarını ziyaret edecek olan öğrencilere ve ailelerine, alanında uzman personel tarafından akademik bölüm ve programlar, üniversitelerce sunulan imkanlar, ulaşım ve barınma olanakları gibi bir çok konuda bilgi verileceğini söyledi.