Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Nevşehir'in Avanos İlçe Kaymakamlığına atanan Aziz Gölbaşı, ilçeye gelerek görevine başladı.

Avanos  Kaymakamı Aziz Gölbaşı yaptığı açıklamasında; "Peri bacaları, Kızılırmak’ı, tarihi kültürel varlıkları, doğal zenginliği ile Kapadokya’nın incisi masalsı şehir Avanos ilçemizde görevimize başladık. Rabbim hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin." dedi.

AZİZ GÖLBAŞI KİMDİR? 

Bitlis Tatvan İlçesi’nde doğdu. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Elazığ Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine geçiş yaptı. Diyarbakır Silvan Kaymakam Refiki, Antalya Valiliği Teftiş Stajını tamamladıktan sonra Kastamonu Ağlı İlçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından yurt dışı stajı için gönderildiği İngiltere’de 1 (bir) yıl süre ile eğitim aldı. Akabinde Rize Çamlıhemşin Kaymakamı, Afyon Hocalar Kaymakamı, Erzurum Şenkaya Kaymakamı ve Hakkâri Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

İçişleri Bakanlığının 19.08.2021 tarih 2021/512 sayılı atama kararnamesi ile Siverek Kaymakamlığına atanarak görevine başladı. Doktor Sema Hanım ile evli olan Sayın GÖLBAŞI İngilizce bilmektedir.