31 Mart 2024 pazar günü yapılan Avanos Belediye Başkanlığı seçimini 36 sandıktan çıkan 9 bin 411 geçerli oyun 3360'ını alan MHP Adayı Mustafa Kenan Sarıtaş kazandı.

 Mustafa Kenan Sarıtaş seçime hazırlık aşamasında projelerini en önce açıklayan, seçim çalışmalarına herkesten önce başlayan aday olmuştu. 

Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir milletvekili MHP genel Başkan yardımcısı Prof. Dr. Sayın Filiz Kılıç'ın yakın desteğini de yanına alarak Avanos'ta bir hizmet rüzgarı estiren Mustafa Kenan Sarıtaş böylece 5 yıllığına Avanos'un yeni belediye başkanı oldu.

Resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından sıcağı sıcağına bir açıklama yapan Avanos Belediye Başkanı Mustafa Kenan Sarıtaş, daha önce de söyledikleri gibi ayırmadan, ayrışmadan, ayrıştırmadan canla başla Avanos'a hizmet edeceklerini, Avanos'un kaybedilen yıllarının kendilerinin dönemlerinde kazanılacağını, verdikleri her sözün mutlaka arkasında olacaklarını belirtti.

Çiçeği burnunda Başkan Mustafa Kenan Sarıtaş sözlerini "Seçim döneminde her daim desteğini esirgemeyen, projelerimize destek sözü veren ve yeni dönemde de her zaman birlikte hareket edeceğimiz Sayın Filiz Kılıç'a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Kendisinin desteği ile yapmak istediklerimizi daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğimize inanıyorum." dedi.

Mustafa Kenan Sarıtaş son olarak da kendisine oy veren vermeyen partili partisiz tüm vatandaşlara teşekkür ederek bundan sonra parti rozetini çıkararak herkesin Belediye başkanı olacağını, bugüne kadar yaptığı hizmetlerde başının hep dik olduğunu, kimsenin başına eğdirmediğini ve bu dönemde de  halkın parasının her kuruşunu koruyarak yine aynı şekilde bu süreci tamamlayacağını, daha önce de söylediği gibi kendisi ve ekibi için iki önemli simge olan Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri dışında hiçbir simgeyi Avanos'un hiçbir yerine asmayacaklarını bir kez daha ileterek Avanos halkına kendisine gösterdikleri teveccüh ve yakın ilgi ve güven için teşekkür etti.

Avanos İlçe Seçim Kurulu tarafından seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Başkan Mustafa Sarıtaş'ın destekçileri Cumhuriyet Meydanı'nda toplanarak kendilerine yakışır olgunlukta bir zafer kutlaması yaptı.