Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirler Atama Kararnamesi’yle Avanos Kaymakamlığına Şanlıurfa Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı  atandı.

Avanos Kaymakamı Olgun Öner ise, Uşak Vali Yardımcılığına Atandı.

Aziz GÖLBAŞI Kimdir?

Siverek Kaymakamı 

Bitlis Tatvan İlçesi’nde doğdu. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Elazığ Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine geçiş yaptı. Diyarbakır Silvan Kaymakam Refiki, Antalya Valiliği Teftiş Stajını tamamladıktan sonra Kastamonu Ağlı İlçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından yurt dışı stajı için gönderildiği İngiltere’de 1 (bir) yıl süre ile eğitim aldı. Akabinde Rize Çamlıhemşin Kaymakamı, Afyon Hocalar Kaymakamı, Erzurum Şenkaya Kaymakamı ve Hakkâri Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

İçişleri Bakanlığının 19.08.2021 tarih 2021/512 sayılı atama kararnamesi ile Siverek Kaymakamlığına atanan Gölbaşı, son kararname ile (2023) Nevşehir'in Avanos ilçesine atandı. Doktor Sema Hanım ile evli olan Sayın GÖLBAŞI İngilizce bilmektedir.