Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş’in girişimleri sonucu daha önce ilk etabı biten doğalgaz çalışmasının ikinci etabı da tamamlanmak üzere. Böylelikle önümüzdeki günlerde Yeni Mahalle de doğalgaza kavuşmuş olacak. Doğalgaz çalışmalarının devam ettiği mahallede incelemelerde bulunan Başkan Ateş’e doğalgaz firması yetkilileri eşlik etti. Ateş, doğalgazın Yeni Mahallesi sakinlerine hayırlı olmasını dileyerek, mahalle sakinleri ile tek tek selamlaştı, istek ve taleplerini dinledi.

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bu kış doğalgaz kullanacak olan Yeni Mahallesi sakinleri, çalışmaların baştan sona takipçisi olan Belediye Başkanı Mustafa Ateş'e teşekkürlerini bildirdi.  Ateş ise mahalleye getirilen doğalgazın seçim vaatlerinden birisi olduğunu vurgulayarak, doğalgaz hattı çalışmasından dolayı bozulan yolun asfaltlanacağını ve mahalledeki diğer sorunların belirli bir çalışma planı dahilinde tek tek giderileceğini ifade etti.

Başkan Ateş; "Söz verdiğimiz şekilde 2022 yılında, doğalgazımız kasabamızdaki 221 konutta halkımızın kullanıma sunulmuştu. 2023 yılında ise; şuana kadar ağırlıklı olarak toplu konutlar olmak üzere, 850 konut için abonelik bağlantı anlaşması yapılmış olup, bu yıl sonuna kadar Ortahisar genelindeki toplam 1071 konutumuza doğalgaz hizmeti ve rahatlığı ulaşmış olacaktır. Hedefimiz ise 2025 yılı sonuna kadar kasabamızın tamamının doğalgaza kavuşmasıdır. Bu büyük hizmette emeği geçen tüm yetkililerimize ve Enerya Kapadokya Gaz Dağıtım A.Ş.'ne teşekkür ederiz. Ortahisar halkımıza ve hanelerimize hayırlı uğurlu olsun..." ifadelerinde bulundu.

#ORTAHİSARKAZANIYOR

#KAPADOKYANINMERKEZİORTAHİSAR