8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Göreme Belediyesi tarafından organizasyon düzenlendi. 

Göreme Belediyesi düğün salonunda düzenlenen Kadınlar Günü programı Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren’in kadınlara hitaben açılış konuşmasıyla başladı. Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren yaptığı konuşmasında “Bugün burada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamak ve siz değerli kadınlarımızla bir araya gelmek için bulunuyorum. Bugün, sadece kadınlarımızı değil, kadınların ne kadar önemli olduğunu kutluyoruz. 

Üstat Neşet Ertaş'ın güzel bir sözü vardır: "Kadınlar insandır biz insanoğlu." Bu söz, kadınların insanlık onurunu, değerini ve eşitliğini vurguluyor.  Kadınlarımızın başarısına, azmine ve kararlılığına olan inancımızı meclis üyesi listesine de yansıtarak göstermek istedik. 

Göreme’mizin kadınları olan, sizlerin içinden, sizlerden birisi olan, Seçil Güney ve Lütfüye Duman kardeşlerimizi de aday göstererek sizlerin belediye meclisimizde daha güçlü temsil edilmesini sağladık.

Bu özel günde bir özel teşekkürü de başta beni doğuran ve bugüne getiren, yetiştiren, gece gündüz demeden bana varlığından, benliğinden veren kıymetli Anam Kamile Eren’e, bütün kahrımı çeken, bana iki evlat veren, beni bugün ayakta tutan en önemli varlığım kıymetli eşim Aynur Eren’e huzurunuzda sonsuz teşekkür etmek istiyorum. 

Kadınlarımız siyasetin üstünde, ötesinde ve hiçbir değer ileölçülemeyecek varlıklarımızdır ve en önemli müjdeyi burada huzurlarınızda siz değerli kadınlarımıza vermek istiyorum. 

Türkiye Yüzyılı vizyonu kapsamında evi olmayan kadınlarımız için TOKİ projesini hayata geçirmek istiyoruz. Konuyla ilgili tüm bakanlıklarla resmi yazışmalarımızı yaptık, Allah’ın izni ile sadece onay bekliyoruz. Hepimize hayırlı olsun. Değerli kadınlarımız; Sadece bunları mı yaptık tabi ki hayır daha fazlasını yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Sizlerden daha fazlasını yapmak için bir 5 yıl daha yetki istiyor; Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Her biriniz, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için önemlisiniz. İyi ki varsınız” diye konuştu. 

Diğer taraftan Assuva Savunma Sanayi Başkanı Remzi Başbuğ, Yeni geliştirdikleri cihazı Göreme Belediyesi’ne hediye etti. 

Assuva Savunma Sanayi Başkanı Remzi Başbuğ, Göreme Belediyesi’ne kendi firması tarafından yerli imkânlarla üretilen ve dünyanın çok sayıda ülkesine ihraç edilen yaklaşık 3 Milyon TL değerindeki  “Proton Elic LbNorton” cihazı hediye etti.

Cihaz, Kapadokya’nın kalbi Göreme’de Belediye tarafından yer altındaki tünel, sığınak ve depolar ile su kaçaklarının tespitlerinde, göçük ve ormanlık alanlardaki kayıp aramalarında kullanılacak. Belediye Başkanı Ömer Eren, ürettiği yerli ve milli yer altı görüntüleme cihazları ve insansız hava araçlarıyla Türkiye’nin gururu olan Assuva Savunma Sanayi Başkanı Remzi Başbuğ’a Göreme Kasabası adına teşekkür etti. 

Nevşehirli olan Başbuğ ile bir süre sohbet eden Başkan Eren, başarılı çalışmalarından dolayı Başbuğ’u tebrik etti. Program çerçevesinde Belediye Meclis adayları Seçil Güney ve Lütfüye Duman’da birer konuşma yaparak kadınların gününü kutladı. Bu özel gün münasebetiyle Belediye Başkanı Ömer Eren, Göremeli kadınlara çeşitli hediyeler verdi.