Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan ve gençlerin hayatında önemli dönüm noktalarından birisi olan Yüksek Öğretim Kurumlar sınavına girecek adaylara doping gibi bir açıklama Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş'ten geldi.

Karapınar'lı adayların moral motivasyon'unu arttırmak için Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş sınav'a Karapınar beldesinden girecek olan ve en yüksek puanı alan ilk beş aday'a balon turu hediye edeceğini açıkladı.

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş "YKS heyecanını yaşayan bir insan olarak nasıl bir stres olduğunu çok iyi biliyorum.

Adaylarımıza tavsiyem sakin olmaları stresten olabildiğince kaçınmalarıdır. Bizde bu kadar zorlukla mücadele eden adaylarımıza bir hediye vermek istedik.

Karapınar Beldemizden de YKS sınavına girecek adaylarımız var onların arasından YKS sınavında en yüksek puanı alan ilk beş isime Kapadokya'nın simgesi haline gelen Balon Turu Hediye edeceğiz.

Karapınar ve Nevşehir'den sınava girecek adaylarımıza yapılacak olan YKS sınavında üstün başarılar diliyorum umarım Yüce Allah gönüllerine göre versin" dedi.