Memur-Sen tüm şubeleriyle, imkanlarıyla depremzedelere yardım seferberliği içerisinde.  

Memur-Sen İl Temsilcisi Harun Öcal, "Yaralarımızı hep birlikte saracağız, en büyük gücümüz birlikteliğimizdir" diye konuştu.  

Depremin haberinin alındığı ilk saatlerden itibaren Memur-Sen Nevşehir İl Temsilciliği ve bağlı tüm sendikaların yaralarının sarılması için harekete geçtiğini belirten Başkan Öcal, "6 Şubat Pazartesi sabahı deprem sonrası Memur-sen yönetimimiz ile afetzedelere yardım kampanyamızı başlattık. Tüm üyelerimiz ve gönüllülerimiz çağrımıza anında destek olarak yardımları ulaştırmaya başladı. Üyelerimizden Çocuk Bezi, Islak Mendil, Hijyenik Ped, Battaniye, Kıyafet, Gıda Yardımları akın akın geldi. Kızılay Nevşehir Şubesi ile iş birliği neticesinde; 

- 105.300 Paket Bebek Bezi- 1.400 paket hijyen Pedi- 371 Paket Rulo Tuvalet kâğıdı,  

- 4. 490 Paket Islak Mendil, 

- 115 Adet Yorgan,  

- 18 Adet Battaniye, 

- 104 Adet Yastık, 

-50 Takım Kıyafet yardımı Kilis ilimize gönderildi. Ayrıca ilimize gelen misafirler için, 20 Temmuz İlkokulu'nu yardım koordine merkezi yaptık, Damat İbrahim Paşa kapalı spor salonu, KYK yurtları, öğretmenevi, AFAD başkanlığındaki çalışmalara destek verdik. Çocuklarımız için oyuncak temin ettik, sınavlara hazırlanan öğrencilere kaynak temin ettik, üniversite okuyan çocuklarımız için bilgisayar temin ettik, 8 ailemizin ev eşyalarını temin ettik. 

Süreç içeresinde hem genel merkezimiz hem de şubemiz depremzede vatandaşlarımız için seferber olmaya devam edecektir. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. En büyük gücümüz birlikteliğimiz" dedi.