Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız Miraç Kandili Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, "Bu zor günlerimizde birbirimize sahip çıkmalı, afet bölgesindeki kardeşlerimize yardım elimizi uzatmaya devam etmeliyiz" dedi.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV), Allah'ın sonsuz kudreti ile önce Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandiline kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Parmaksız, “Peygamber Efendimizin şahsında tüm insanlığa sunulmuş kutlu bir seyahatin sembolü olan bu mübarek gece, tüm İslam dünyası için ilahi rahmet ve lütuflarla doludur. Bu müstesna zaman dilimini hepimiz bir fırsat olarak değerlendirmeli, ülkemizin birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacı olan bugünlerde afet bölgesindeki vatandaşlarımız için başta olmak üzere Yüce Allah’a dua etmeli, gönül dünyamızı kötü duygulardan arındırmalıyız” ifadelerini kullandı.

Türkiye’yi derinden sarsan deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyen Başkan Parmaksız, şunları kaydetti: “Nevşehir ve ülke olarak tüm imkânlarımızla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Bu zor günlerimizde birbirimize sahip çıkmalı, afet bölgesindeki kardeşlerimize yardım elimizi uzatmaya devam etmeliyiz. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle bu mübarek gecenin, Nevşehirimiz, ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Nevşehirli hemşehrilerim başta olmak üzere bütün İslâm âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyorum."