2024 yerel seçimlere sayılı günler kala Gülşehir Belediye Başkan Adayları arasında karşılıklı atışmalar gündemden düşmüyor.

Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi Gülşehir Belediye Başkan Adayı Erkan Çiftçi, kendisine dair söylemlere cevap verip çalışmaları ve projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Mevcut belediye başkanının yaptığı bir konuşmada, kendisinin beş yıl önce Ak Parti ilçe başkanı olduğunu belirtip o dönemde yaptığı konuşmalarının videosunu yayınlatmasına anlam veremediğini belirten Erkan Çiftci, önemli açıklamalarda bulundu.

Çiftci ‘’ Batak Tüccar Eski Defterleri Karıştırırmış eğer eski defteri karıştıracaksanız iki sayfa daha geriye gidelim. 2009 yılında nerdeydin neler söylüyordun. 2014 yılında hangi partide neler söyledin.  Hodri Meydan! Çıkıp bunları tek tek konuşalım’’ dedi.

Kendilerine yönelik suçlamalara değinen Erkan Çiftci, açkılamalarına şöyle devam etti; ‘’Sahte hesaptan bahsediyorlar. Bu hesap 5 yıl önce kendileri lehine açılmış bir hesaptır. Bizim hiçbir ilgimiz yok. Bu hesabı bizde takip ediyoruz.  Bir başka konu işçileri tehdit ediyormuşuz. Bunu yapan kendileri. İşçileri baskı altına almışlar, giden mesajlar yapılan tehditler hepsi ispatlı. 200 işçi arkadaşımızda ziyaretimize gele 60 kişi, bırakın işçi kardeşlerimizi siyasete alet etmeyin. Benim yakınıma beğeni hakkında mesaj atılıyor. Bunların tek bir anlamı var SİYASİ CEHALET. Bizi çırak görenler siz usta olamamışsınız. Staj bitti. 31 Mart’ta geliyoruz. ‘’ ifadelerine yer verdi. 

Her şeye rağmen siyaseti kirletmeyeceklerini belirten Çİftci, ‘’Hiçbir adayla kişiliği karakteri hakkında asla söylemlerde bulunmadık, bulunmayacağız. Ama 5 yıl süre isteyip yapacağız dedikleri hiçbir proje yapılmamış. Bu süreyi değerlendirememiş, yapamamış. Bir 5 yıl da biz istiyoruz. Yapabileceğimiz projeler hazırladık ve hepsini tek tek yapacağız.’’ Diyerek sözlerini tamamladı.