Düzce'de 22 gün önce okulda meydana gelen olayda boğazına erik kaçması sonucu hastaneye kaldırılan 7 yaşındaki ilkokul öğrencisi Hirâ Nur Kalkan yaşamını yitirdi.

Acı haber Avanos'a ulaştı

Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Alaaddin mahallesinden Bayburtlu Hakan Kalkan kızı Hirâ Nur Kalkan (7)'nın cenazesi bugün ikindi namazından sonra Nevşehir'in Avanos ilçesi taziye evinden kaldırılarak gözyaşaları içinde toprağa verildi.

Düzce İl Milli eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, "Konuralp İlkokulu 1. Sınıf öğrencimiz Hiranur Kalkan vefat etmiştir. Öğrencimizin cenazesi Nevşehir ilinde defnedilecektir." dedi.

Allah (cc) rahmet eylesin. 

FİB Haber.com ailesi olarak; merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevdiklerine sabr-ı cemîl niyaz ederiz.

" İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn."

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun 
“Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

Açıklaması:

Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kul*ları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.