Nevşehirli ünlü sanatçı Kürşat, Uçhisar Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 31 Ağustos Kırgızistan'ın bağımsızlık günü münasebetiyle düzenlenen konserde sahne aldı.

Uçhisar Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümü kapsamında düzenlenen 'Zafer kutlamaları şöleninde sahne alan ünlü sanatçı Kürşat seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle Uçhisarlılara unutulmaz bir gece yaşattı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılı ve Türkiye Yüzyılı Coşkusu Uçhisar’da Kürşat konserleriyle taçlandı.

Uçhisar Belediyesi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos'ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 101. yıl dönümünü özel bir programla kutladı.

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü'nün ev sahipliğinde düzenlenen Zafer gecesine, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Nar Belediye Başkanı Süleyman Özçelik, önceki dönem Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Türkiye Harp Malulu Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Nevşehir İl Temsilcisi Afrin Gazisi Zeki Didinmez, Kırgızistan'dan gelen konuk heyet ve çok sayıda Uçhisarlı vatandaşlar katıldı.

Kapadokya'nın zirvesi Uçhisar'da Kürşat rüzgarı esti...

Birçok türküsünü seyircilerle birlikte söyleyen Kürşat, gecenin gerçekleşmesini sağlayan Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü' teşekkür etti. Performansıyla seyircilerin ayakta alkışladığı usta sanatçı, böylesine anlamlı bir günde Uçhisar'da olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik etti.

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, şahane performansı ve eşsiz türküleri için Kürşat'a şükranlarını sunarak günün anısına kendisine Uçhisar tablosu ve plaket takdim etti.

Başkan Osman Süslü: “Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin, ordusu ile birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. Bu büyük zaferin 101.yıl dönümünü beldemizde büyük bir coşkuyla kutladık. Bu kapsamda kendi evladımız Nevşehirli ünlü sanatçı Kürşat'ı, Uçhisarlı sevenleri ile buluşturduk. Güzel ve coşkulu bir gece geçirdik. Başta sevilen sanatçımız Kürşat'a ve bu güzel program için emek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan Osman Süslü, "Bu vesile ile Dost ve kardeş ülke Kırgızistan'ın 31 Ağustos Bağımsızlık Günü'nü tebrik ediyor, Türk Milleti adına Kırgızistanlı kardeşlerimize selamlarımı, sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Öte yandan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması kapsamında Uçhisar Kalesi'ne 'Türk bayrağı, Kırgızistan bayrağı, Atatürk ve Erdoğan' görseli yansıtıldı...