Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi'nde, Enerji ve Çevre Sektör Kurulu Genel Toplantısı gerçekleştirildi. 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD),  Enerji ve Çevre Sektör Kurulu Toplantısı MUSİAD Aksaray Subesi ev sahipliginde yapıldı. Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliginde ülkemizin durumu ve isletmelerimize yansımaları" temasıyla gerçeklestirilen toplantıya Nevşehir Şube Başkanı Ahmet Çakır katıldı.

Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliginde ülkemizin durumu ve isletmelerimize yansımaları" temasıyla gerçeklestirilen toplantida, MÜSİAD Aksaray Sube Baskani Tamer YALVAÇ, MÜSiAD Genel Merkez Enerji ve Cevre Sektör Kurulu Baskani Ismail Hakki KARACA, MUSIAD Konya Baskani Mehmet Hilmi KAĞNICI, MUSIAD Nevsehir Baskan Ahmet ÇAKIR, MUSIAD Nigde Yönet Kurulu üyesi Ahmet BOZDAĞ ile çok sayida MUSIAD üyesi hazir bulundu.

Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Nevşehir Şube Başkanı Ahmet Çakır, yeşil dönüşüme ve enerjiye önem verdiklerini, enerjinin dünya düzleminde dengeleri değiştirdiğini, ülkelerin bağımsızlık meselesi haline geldiğini ve hane halkı ile işletmelerin en önemli gider kalemi olduğunu söyledi.

Başkan Çakır, “Avrupa’nın, parası olsa bile enerjiye erişememe sorunuyla karşı karşıya kaldığına şahitlik ediyoruz. Yeşil dönüşümün gerekliliklerine uygun üretim yapmaya başlamamız gerekiyor. Bu noktada çok şükür yenilenebilir enerji alanında ülkemiz son yıllarda çok önemli atılımlar yaptı. Enerjimizin yüzde 20’sini güneş ve rüzgardan karşılayabiliyoruz. Kabul etmek gerekir ki bugün enerji ülkelerin bağımsızlığı meselesi halinde geldi.” değerlendirmesinde bulundu.

Toplantı, soru cevap bölümüyle sona erdi.