Hak-İş Nevşehir İl Başkanı ve Öz Sağlık-İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı M. Fatih Mutlu, değim yerinde ise açtı ağzını yumdu gözünü.  

Sosyal Paylaşımında Başkan Mutlu, "Malumzade T. Sağlık iş sendikasının 3 dönem imzaladığı Aile Bakanlığı işletme toplu iş sözleşmesinin yürürlük tarihleri; 

Şimdi soruyorum; 

Belediyelerden geçen 26 işçi için neden yürürlük başlangıç tarihini kçp ye uyumlu başlatmadınız ? 

Yapamadığınız gibi neden bir sonraki dönemlerde uyumlamadınız? 

Sözmeşme 14 aylık yapılsaydı bu sorun olmazdı yazacağınıza zamanında neden 14 aylık yapmadınız ? 

Kasım ayı olan sözleşme tarihini sizin döneminizde Şubat ayı olarak güncelleme yapmak varken ne diye yapmadınız amaç gaye neydi ? 

Cevap: 26 işçi olduğundan umrumuzda değildi  

Şimdi Sosyal medya trolleri ile yine şova başladı Toy sendikacılar……  

İşçi bugüne kadar hiç umrunuzda olmadı. 

Neyse gerçeklerin gün yüzüne çıkma gibi bir huyu vardır. İlahi adalete güveniyorum. 

Bu millet sizi 5li çetenin içinde yer aldığınız dönemlerdeki darbeci kimliğinizle tanıdı halada işçiye darbe yapmaya devam ediyorsunuz. (Mikrofon kazaları,asgari ücret zamları,kçp görüşmelerinde kamera arkası oyunlarınız) Bu darbecilerin saflarına geçen çakma dava adamları; tarih sizleri de unutmayacak. Kendinize bir yer kapmak için dün küfür ettiklerinizle, arkalarından konuştuklarınızla şimdi aynı gemiye binipte sonrada çıkıp sağda solda biz dava adamıyız demeyin. 

Size dost tavsiyesi o koltuk işleri öyle oyunla,kurnazlıkla,iki yüzlülük ile, birilerine farklı birilerine farklı konuşmakla olmuyor. Bir yerden sonra lastik patlıyor. Bir duruşunuz olsun. Koltuk için felan karakterinizi,insanlığınızı yerlere sermeyin. Çevirdiğiniz oyunları,yaptığınız iki yüzlülüğü,insanların arkasından konuşupta yüzlerine gelince farklı olduğunuzu kimsenin görmediğini felan sanmayın herkes sizin ne olduğunuzu biliyor haberiniz olsun 

Daha yazılacak çok şey var; zamanını bekleyin. O gerçek yüzünüzün ortaya yavaş yavaş çıkacağı günleri bekleyin" yorumlarında bulundu.