AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, Avanos Kapadokya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için kuruluş onayı verildiğini duyurdu.

Milletvekili Çalışkan: Nevşehir'e yapılacak her hizmetin takipçisiyiz

AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, AK Parti iktidarları döneminde Nevşehir'in yatırım, hizmet ve destek almaya başladığını belirterek, kentin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişim için her işin takipçisi olduklarını söyledi.

Avanos Kapadokya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi süreci hakkında açıklamalarda bulunan Milletvekili Çalışkan yaptığı açıklamasında şunları ifade etti; "Nevşehir Valiliği, Avanos Belediye Başkanlığı ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Avanos-Kapadokya Organize Sanayi Bölgesi Kuruluş Protokolü İmzalanarak Avanos-Kapadokya Organize Sanayi Bölgesi ön talep toplama süreci başlamıştı.

Süreç normal seyrinde devam ediyor. 18 Ekim 2023 tarihli Bakanlıkça yer seçimi sürecinden sonra yapılacak iş ve işlemler listesinin istendiği yazı aşağıdadır.

Sürecin paydaşları memleketimiz Avanos için bu değerli yatırımın memleketimize sağlanması için türlü gayretleri göstermiştir. Emeklerine yüreklerine sağlık. Bizler de hizmet bayrağını devraldığımız bu süreçte Nevşehirimize, Avanosumuza katma değer sağlayacak olan Organize Sanayimizin kurulum ve işletme süreçleri boyunca takipçisi olacağımızı duyururuz."

 https://m.haberturk.com/nevsehir-haberleri-amp/94091368-avanosa-osb-mujdesi