AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, x hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında; "Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve artık hazır hale getirdiğimiz KOZAKLI KYK KIZ ÖĞRENCİ YURDU başvuruları başladı.  Açılışa hazır hale getirilen Kozaklı GSB Kız Öğrenci Yurdumuza başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler, 17 Aralık saat 23:00’a kadar e-Devlet Kapısı üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir. Talep eden tüm kız öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılayacak kapasitede olan yurdumuz Kozaklımıza/Nevşehirimize hayırlı olsun." dedi.

Kozaklı Meslek Yüksekokulu’nda kayıtlı kız öğrencilerin dikkatine:

Açılışa hazır hale getirilen Kozaklı GSB Kız Öğrenci Yurdu’na başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler, 17 Aralık saat 23:00’a kadar e-Devlet Kapısı üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir.

www.turkiye.gov.tr/

Başvuruda dikkat edilmesi gerekenler

Başvurular e-Devlet üzerinden alınacağı için e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi almaları veya diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekiyor.

Yurt başvuruları e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerine göre alınacağı için öğrencilerin e-Devlet’teki okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri; bilgilerinde hata olan öğrencilerin, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerinin düzeltilmesini istemeleri gerekiyor.

Başvuru sırasında hatalı ya da eksik öğrenim bilgisi belirten öğrencilerin yurt başvuruları geçersiz sayılacaktır.