Nevşehir'de bardaktan boşalırcasına etkili olan kuvvetli yağış ve dolu kentte hayatı felç etti. Zaman zaman etkisini artıran kuvvetli sağanak yağış nedeniyle oluşan sel suları sürücülere büyük mağduriyet yaşattı.

Çarşamba'yı değil, Nevşehir'i sel aldı! 

Nevşehir'de aniden bastıran sağanak yağış, sebebiyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Yağmurla birlikte bazı vatandaşlar sevinirken, bazıları da ıslanmamak için koşarak bina girişlerine sığındı.

Nevşehir'de yağmur bardaktan boşalırcasına yağdı

Bugün saat:16:00 sularında başlayan ve etkili olan kuvvetli yağmur ve dolu şehir merkezinin tamamında etkili olurken vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Kuvvetli sağanak yağmur sonucu oluşan sel nedeni ile birçok noktada yollarda su birikintileri oluştu, araçlar güçlükle ilerledi. Yağış sebebiyle bazı araçlar yolda kaldı. Hastane köprülü kavşağında bir süre trafik durdu. Kent merkezindeki bazı işyerlerini su bastı. Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi girişinde  oluşan sel suları yolu kapladı.

Yaklaşık bir saat süren Nevşehir'de etkili olan kuvvetli yağmur ve dolu sonrası gelen görüntüler ise korkunç...

Nevşehir'de başta Cevher Dudayev mahallesi, 5. etap TOKİ, Çat kavşağı, 2000 Evler, Mehmet Akif Ersoy ve 20 Temmuz Mahalleleri olmak üzere il merkezi tamamen yağmura teslim oldu. 

Nevşehirli vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Nevşehir'de sel felaketi! Sokaklar denize döndü! İşte o anlar...