Nevşehir Belediye spor Kulüp As Başkanı Caner Demir, son beş maçta hakem hatalarının kurbanı olduklarını öne sürerek, ''Artık hakem hatalarından puan kaybetmek istemiyoruz'' dedi.

As Başkan Caner Demir yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları ifade etti;

"Ligimizde her daim hakem hataları olmuştur ve olacaktır. Çünkü insanın var olduğu her yerde hata da işin bir parçasıdır. Ancak özellikle Nevşehir Belediyespor kulübüne karşı yapılan çok daha fahiş hakem hatalarını şaşkınlıkla ve hayal kırıklığıyla karşılamaktayız. Hakemlerin saha içerisindeki kararlarının masum bir karar olduğuna inanmak ve bunu savunmak, bu şartlarda mümkün değildir.

Nevşehir Belediyespor lehine 25 maçtır penaltı verilmedi!

25 maçı geride bırakırken bu müsabakalarda hakemlerin lehimize hiç penaltı vermemesi ile birlikte aleyhimize verilen kararlar doğrultusunda takımımızın emekleri ve çabaları boşa çıkartılmıştır.

3. Lige hakem atamalarını bölgelere göre mi yoksa takım isimlerine göre mi atıyorlar gerçekten bilmek isteriz. TFF'nin hakem atamalarına adaleti ve şeffaflığı savunduğuna inanmak istiyoruz. Bu yüzden ileride oynayacağımız maçlar ligimiz ve diğer kulüpler için de çok büyük anlam ifade ettiğinden dolayı hakem hatalarının sıfıra yakın olması için elinizden geleni yapıp iyi niyetinizi tüm Nevşehir halkına ve tüm kulüplere göstermenizi bekliyoruz.

Ayrıca; Siirt İl Özel İdaresi (aleyhimize kararlar), Tokat Belediye Plevnespor (aleyhimize kararlar), Bursa Yıldırdımspor (verilmeyen penaltı), Çatalcaspor (yanlış kararlar) ve son olarak Sultanbeyli Belediyespor (verilmeyen penaltı) müsabakalarının kayıtları yeniden incelenmesi ve adaletli şekilde yeniden oynanmasını istiyoruz.

Bu maçlar sonrası hakemler hakkında verilen ve maçlar için alınacak son kararları hukuki yollar ile takip edeceğiz.

Hepinize teşekkür ediyoruz. Hepinize iyi bayramlar dileriz." dedi.

Nevşehir Belediye Spor  - Güneş Holding Çankaya Spor Kulübü

Yer: Gazi Stadyumu Nevşehir

Tarih: 14.04.2024

Saat: 15:00

HAKEMLER:

 Şahin Berker(Hakem)

 Seyfullah Köroğlu(1. Yardımcı Hakem)

 Azem Zorlu(2. Yardımcı Hakem)

 Cantürk Kılıç(Dördüncü Hakem)

 Erdal Orman(Gözlemci)

 Necdet Yeşildal(Temsilci)

 Cuma Okyay(Temsilci)