Nevşehir Turist Rehberleri Odası'nca (NERO) Kurşunlu Camisi'nde bugün öğle namazı öncesinde düzenlenen programa, NERO Başkanı Özay Onur, Nevşehir Garnizon Komutanı Murat Yakın, Nevşehir önceki dönem Kültür ve Turizm Müdürü ve AK Parti Nevşehir Milletvekili A.adayı Cengiz Ekici ile vatandaşlar katıldı.

Caminin imam hatip ve müezzinlerince Aşr-ı Şerif ve mevlit okunan program, depremlerde hayatını kaybedenler için yapılan dua ile sona erdi.

Programa katılanlara helva ikram edildi.

Nevşehir Turist Rehberleri Odası (NERO) Başkanı Özay Onur, "KAHRAMANMARAŞ'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremin vurduğu Adıyaman'a Turist Rehberleri Birliği (TUREB) grubuyla eğitim turuna giden Odamız üyesi 5 meslek şehidimiz ile birlikte 32 meslektaşlarımız ve meslek adaylarımızı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Bugün onlar için okuttuğumuz mevlid proğramı ile bir araya gelerek dualar ettik. Ben bu vesile depremde hayatlarını kaybeden meslektaşlarımıza ve tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet kalanlara sabır ve başsağlığı dilerim. Acımız gerçekten çok büyük. " ifadelerine yer verdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle yıkılan Adıyaman’daki Grand İsias Hotel’de NERO üyesi turist rehberleri Ortahisarlı Emin Uysun (30) , Ürgüplü Aykut Bulut (29) , Uçhisarlı Turgut Mustafa Yedek , Uçhisarlı Ethem Yedek (29) ve Nevşehirli Sefa Veysel Yaşar hayatlarını kaybetmişlerdi.