Nevşehir'de duyarlı bir vatandaşın Güzelyurt mahallesinde ki açtığı evde misafir olarak kalan ve üç ay sonra memleketine dönen depremzede bir ailenin en küçük kız çocuğu asiye'nin, ayrılmadan önce bıraktığı notlar duygulandırdı.

Asiye'nin notu günler sonra bulundu  

6 Şubat'taki depreminin ardından Hatay'ın İskenderun ilçesinden geldikleri Nevşehir'de, duyarlı bir vatandaşımızın Güzelyurt mahallesinde ki evlerine yerleşen deprezmede aile konuk oldukları evin üç ay misafiri oldu. Daha sonra tekrar limandaki işine çağrılan baba ailesini İskenduruna götürmek zorunda kaldı. Günler sonra Nevşehir'de misafir oldukları o evdeki çekmecede depremezede ailenin 8 yaşındaki Asiye isimli çocuklarının yazdığı bir not bulundu.

Nevşehir'de depremzede Asiye'nin yazdığı not ağlattı

Depremzede ailenin küçük kızı Asiye'nin misafir olarak kaldığı evin çekmecesinde bıraktığı notta “15.03.2023 Lütfen bu notu okuyun. Merhaba ben depremzede ailesinin en küçük kızıyım. Bize evinizi açtığınız için çok teşekkür ederim. Buradan giderken biraz mutsuzdum çünkü az da çok da sınıf arkadaşlarıma alışmıştım. Nevşehir'de de çok alışmıştım. Sizi çok görmek istemiştim ama nasip olmadı. Hediyeleriniz için teşekkür ediyorum. Ayrıca bu notumu okuduğunuz içinde teşekkürler. ” ifadeleri yer aldı.

Depremde yaşadığı travmayı kalemleriyle resim yaparak atlatmaya çalışan 8 yaşındaki minik Asiye, misafir olduğu evden ayrılırken çizdiği bir kalp resminin içerisine "Teşekkür Ederim" Geçmiş olsun Türkiye. Canım Türkiye" diye yazdı.

Asiye'nin o yazdığı notlar günler sonra sakladığı çekmecesinde bulundu.

Çizdiği resimde ise evlerinin deprem öncesi ve sonrasındaki halini anlattı... 

“Bizleri çok duygulandırdı”

Depremzede aile için evini açan ve ismini vermek istemeyen Nevşehirli vatandaşımız FİB Haber Merkezine yaptığı açıklamasında bırakılan notların kendilerini çok duygulandırdığını ifade ederek; “Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ardından biz ne yapabilirizi düşünürken İskenderun'dan gelen üç çocuklu bir depremzede ailemize evimizi açmıştık. Daha sonra tekrar limandaki işine çağrılan baba ailesini İskenduruna götürmek zorunda kaldı. Üç ay misafir olduğu evinden ayrılan depremzede ailemizin küçük kızları Asiye'nin bıraktığı notlar ise hepimizi duygulandırdı. Allah bu acıları tekrar yaşatmasın inşallah” dedi.