Kozaklı Halk Eğitim Merkezi meslek edindirme kurslarında eğitim alan kursiyerler, depremzedelerin üşümemesi için kıyafet üretip dikiyor. 

El becerilerini geliştirmek ve ev ekonomilerine katkı sunmak amacıyla Kozaklı Halk Eğitim Merkezinde eğitim alan kursiyerler, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afetzedeler için tek yürek oldu.  

Kursiyerler, afetzedeleri sıcak tutan kıyafetleri kendi elleriyle dikiyorlar. Öğretmen, kursiyerlerin ve gönüllü vatandaşların diktiği kışlık kıyafetlerin bir kısmı Kozaklı Belediyesi yardım tırları aracılığıyla bir kısmı da gönüllü öğretmenler tarafından deprem bölgelerine ulaştırılarak bizzat ihtiyaç sahiplerine verildi.  

Halen üretilen kışlık kıyafetler, Kozaklı ilçeye ve Yenifakılı ilçesine gelen depremzedelere ulaştırılmakta.  

Kozaklı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Osman Kabukçuoğlu, "Deprem bölgesindeki bebeklerimiz için battaniyeler, eşofman, pijama, kadınlar için rahat giyebilecekleri ürünler hazırladık. Polar cinsi kışlıkların onları daha sıcak tutacağı için bu tür kıyafetlere önem verdik. Orada hava şartları çok kötü. Çocuklar için bereler gönderdik. Elimizden gelen ne varsa tüm imkanlarımızı seferber ettik. Kursiyerlerimiz sayesinde bunlar ortaya çıktı. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın" dedi.