1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Nevşehir Diyanet-Sen İl Temsilciliği tarafından; idari personele, Nevşehir Merkez, Kasaba ve Köylerinde görev yapan Din görevlilerine ve Kur’an kursu öğreticilerine  yemek ikramı yapıldı. 

Özel bir restoranda Diyanet-Sen Nevşehir İl Temsilciliği’nin ev sahipliğinde düzenlenen programa; İl Müftüsü Kazım Güzel, idari personel, Din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticileri, Diyanet-Sen Nevşehir İl Başkanı Yasin Koca ve sendika yetkilileri katıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan Müftüsü Kazım Güzel, birliğin ve beraberliğin önemine değinerek; “Tefrikaya düşmeyin, birlikte rahmet vardır” dedi.
Din görevlilerinin çok önemli bir görevi ihva ettiğini belirten İl Müftüsü Güzel; yaptıkları işin bir peygamber mesleği olduğunu söyledi ve programa katılan tüm personelin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik ederek, Diyanet-Sen İl Temsilcisi Yasin Koca’ya organizasyondan dolayı teşekkür etti. 

Diyanet-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yasin Koca ise yaptığı konuşmasında; “1-7 Ekim tarihleri arasını Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutluyoruz. Bu meyanda, bu güzel görevi, din hizmetini yerine getirirken göstermiş olduğunuz gayretinizden dolayı sizleri tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Din-i Mübin-i İslam’a hizmet etmiş hocalarımızın hayatta olanlarına sağlık ve afiyet, vefat eden görevlilerimize de Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi ve “Böyle güzel bir günde bizi yalnız bırakmayan Sayın İl Müftümüze tekrar teşekkür ediyor, katılımınızdan dolayı her birinize şahsım ve sendikam adına ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygıyla, hürmetlerimi sunuyorum. Allah’a emanet olun.” dedi. Birlik ve beraberlik içerisinde bu gibi programların devam edeceğini belirtti.
Kısa konuşmaların ve yemeğin ardından yapılan da ile program son erdi.