Nevşehir'de Otobüs duraklarına park etmenin yasak olmasına rağmen buna uymayan bazı sürücüler, hem durakta bekleyen vatandaşları hemde halk otobüsü şoförlerini çileden çıkarıyor.

Nevşehir'de araçlarını otobüs duraklarının bulunduğu yere park eden vurdumduymaz sürücüler trafiği tehlikeye sokuyor.

Nevşehir'de otobüs duraklarına park sorumsuzluğu!

Nevşehir'de otobüs duraklarına park ederek kurala uymayan sürücüler, otobüs bekleyen vatandaşları zor durumda bırakırken, otobüsler de duraktan yolcu almak için yolun ortasında durmak zorunda kalıyor. Bunun neticesinde hem trafik artıyor, hem kaza riski oluşuyor. 

Nevşehir'de çoğunlukla sabah saatleri ile akşam iş ve okul çıkış saatlerinde meydana gelen bu olay vatandaş ve otobüslere zor anlar yaşatıyor.

Aracını otobüs duraklarına yada giriş ve çıkışlarına park edip ortadan kaybolan vurdumduymaz sürücüler durakta bekleyenleri kızdırıyor. Yolcu indirip bindirmek için gelen otobüsler durağa park etmiş olan araç nedeniyle durağa yanaşamayınca mecburen yolun ortasında duran otobüsler trafiğe de engel oluyor.  Yol ortasında yolcu alan otobüslere diğer sürücüler korna çalarak tepki gösterirken, Otobüse binmek isteyen vatandaşlar yolun ortasına kadar ilerlemek zorunda kalıyor. Hatalı park eden araç sürücüsünün yol açtığı olumsuzluklar karşısında vatandaşlar tepki gösterdi. Park etmenin yasak olduğu ortamda bir de otobüs durağına park eden vurdumduymaz sürücü akşam okuldan yada işten çıkıp evine gitmek için yollara çıkan vatandaşları mağdur ediyor.
 

KONTROLLER ARTIRILSIN

Maalesef Nevşehir merkezinde ki bir çok duraklarda yaşanan bu olumsuz durum gerek sürücüleri gerekse vatandaşları tehlikeye düşürüyor.

En son bugün objektiflerimize yansıyan bu karede, vurdumduymaz ve düşüncesiz bir araç sürücüsü yüzünden otobüsler durağa yanaşamadı, cadde üzerinde trafik kilitlendi. Nevşehir Halk Otobüsü sürücüsü ise yolcu indirip bindirmek için mecburen yol ortasında durmak zorunda kaldı. 

FİB Haber Merkezi Whatsapp ihbar hattına seslenen Otobus şoförleri araç sürücülerinden daha duyarlı olmalarını isteyerek, yetkililerin kontrolleri artırmasını talep ediyor. 

Dün ve bugün değişen bir şey yok. Bu alışkanlıklarımızdan vazgeçelim. Çoluğu çocuğu yaşlısı hamilesi var. Trafiği tehlikeye düşürmeyelim...