banner461

75. yıl Okulu öğrencileri TRT Radyo 1 mikrofonlarından sesleniyor

Nevşehir 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri, TRT Radyo 1'de düzenlenen "Benim Şehrim Benim Hayatım" programıyla tüm Türkiye'ye seslenecek. 

banner15
75. yıl Okulu öğrencileri TRT Radyo 1 mikrofonlarından sesleniyor
08 Ocak 2022 Cumartesi 12:29

banner517
banner134

Nevşehir 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri, TRT Radyo 1'de düzenlenen "Benim Şehrim Benim Hayatım" programıyla tüm Türkiye'ye seslenecek. 

TRT Radyo 1 de yayınlanan "Benim Şehrim Benim Hayatım" programıyla farklı şehirlerden, ortaokul çağındaki çocuklar, kendi şehirlerini ve kendi hayatlarını anlatıyor. Dilek Oral tarafından hazırlanan programda sunucular dahil mikrofon çocuklarda oluyor. Program art arda en çok çocuk sesinin duyulduğu ve bu sayede çocukların duygusal dünyalarının kapılarını aralayan bir program olma özelliğini de taşıyor. 

Programda işlenecek şehir," BENİM ŞEHRİM" başlığı altında, çocukların rehberliğinde, çocuk gözüyle, çocukların dilinden ve çocukların sunumuyla tanıtılıyor. "BENİM HAYATIM" başlığı altında yer alacak farklı köşelerde de,çocuklar kendi dünyalarını, yaşamlarını, hayata bakışlarını kendi seslerinden dinleyiciye aktarıyor. 

Birbirinden kilometrelerce uzakta bulunan çocuklar, hayatlarında hiç gitmeyecekleri bir şehri, o şehirdeki bir yaşıtının anlatımıyla dinliyor. 

Aynı çağı, aynı yurdu paylaşan, farklı koşullarda yaşayan çocuklar arasında, bilgi, anlayış, kavrayış ve dostluğun pekiştirilmesinin hedeflendiği, her hafta yayınlanan program, her ili 3 hafta süre ile anlatıyor. 

İlk olarak İzmir, Denizli, Aydın Manisa ve Karaman illerinde yaşayan çocukları mikrofon ile buluşturan program bu hafta Nevşehirli çocuklar adına Nevşehir 75. Yıl Ortaokulu öğrencilerini mikrofonla buluşturuyor. 

75. Yıl Ortaokulu öğrencilerinin şehre ve yaşamlarına dair yorumları Nevşehir 1.bölüm,  TRT Radyo1 Kanalında, 8 Ocak 2022 Cumartesi günü yayınlandı. Diğer bölümler de 15 ve 22 Ocak'ta yayınlanacak. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.