Eğitime Destek Platformu Nevşehir İl Koordinasyon toplantısının Ağustos ayı istişare toplantısı Nevşehir Eğitim Bir Sen'in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Başkanı Harun Öcal ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Saltık, Alemdar İmam Hatipliler Dernek Başkanı Mehmet Kahraman, Enderun Eğitim Vakfı temsilcisi Feryadi Yağcı, Eğitime Destek Platformu Başkanı ve Safa Vakfı temsilcisi Mustafa Gençtürk, kamu kurumların temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Toplantıda; Yeni eğitim öğretim dönemi öncesi hazırlıklar, öğrencilere yönelik seminer faaliyetleri, öğrencilere yönelik sabah namazı buluşma programlarının ayarlanması, öğrencilerin başarısına katkı anlamında neler yapılabilir, kaliteli bir eğitimin sağlanması, milli ve manevi değerlerin korunması konuları STK’larla işbirliği konuları üzerinde duruldu.

Eğitim yararına Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından, toplantı sona erdi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, "Nevşehir'in genç nesilleri için çalışıyoruz. Eğitime Destek Platformu Ağustos ayı istişare toplantısını Eğitim Bir Sen'in ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını Allah'tan temenni ediyoruz." dedi.

Nevşehir Belediye Başknaı Dr. Mehmet Savran'da; "Eğitime Destek Platformu Ağustos ayı istişare toplantısına, Milletvekilimiz Süleyman Özgün ve AK Parti İl Başkanımız Ali Kemikkıran ile birlikte katıldık. Davetleri için teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.