banner461

Nevşehir'in Eskiyaylacık Köyünde 60 Kilogramlık Dev Kabak Yetişti

Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Eskiyaylacık Köyünde yetişen yaklaşık 1 metre uzunluğunda ve 60 kilogram ağırlığındaki kabak görenleri hayrete düşürüyor.

banner15
Nevşehir'in Eskiyaylacık Köyünde 60 Kilogramlık Dev Kabak Yetişti
31 Ekim 2020 Cumartesi 12:53

banner517
banner134

Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Eskiyaylacık Köyünde yetişen yaklaşık 1 metre uzunluğunda ve 60 kilogram ağırlığındaki kabak görenleri hayrete düşürüyor. 4 aylık zaman diliminde devasa boyuta ulaşan bal kabağı köyde ilgi odağı oldu.

Dev bal kabağı Eskiyaylacık köyündeki bahçesinde yetiştiren Orhan Poyraz, kabağın tohumunu Gülşehir'den aldığını, gübre dahi vermeden sürekli suladığını belirterek, "Hormon yok. Tamamen organik. Köyümüzde bu büyüklükte bir kabak şimdiye kadar görülmemiştir. Birinin Boyu 1 metre diğer kabağın ki ise 90 santimetre, ağırlığı ise 60 kilogram. İki kişi zor taşıyor. Ben şimdiye kadar böyle bir kabak ne gördüm ne de duydum." dedi.

Kabağı görenlerin tohumundan istediğini anlatan Orhan Poyraz, "Çocuklar bu kabağı gördüğünde korkuyor. Bahçede ilk görenler tohumundan istiyor. Bence araştırılması gereken bir konu. " diye konuştu.

İki kişinin zor taşıdığı kabak için istiyen olursa satabilirim dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.