banner461

Nevşehir'in Yeşilli köyünde hasar gören seralar yerinde incelendi

Gülşehir Kaymakamı Ahmet Kavanoz, Yeşilli Köyünde şiddetli rüzgar sebebiyle zarar gören seraların durumunu yerinde inceledi.

banner15
Nevşehir'in Yeşilli köyünde hasar gören seralar yerinde incelendi
09 Mayıs 2021 Pazar 12:56

banner517
banner134

Nevşehir'de etkili olan kum fırtınası ve şiddetli rüzgar Gülşehir ilçesine bağlı Yeşilli köyünde seralarda maddi hasara sebep oldu.

Kuvvetli rüzgar Yeşilli köyünde seralara zarar verdi.

Nevşehir'de etkili olan kum fırtınası ve şiddetli rüzgar bazı ekili alanlara da zarar verdi. Gülşehir ilçesindeki köylerle özellikle Yeşilli Köyünde seralara büyük zarar verdi. Yeşilli köyü üreticilerinden Mustafa Yüksel, Memduh Bozkurt, Adem Şener, Sadi Yüksel, Bayram Yüksel, Adem Ateş ve Bektaş Demir'e ait seralar şiddetli rüzgar nedeniyle hasar gördü. Fırtınada yıkılan seralardaki sebze fideleri ise heba oldu. 

En büyük geçim kaynaklarının seracılık olduğunu ve birçok imkânlarını seferber ederek kurdukları seraların yıkılmasından dolayı mağdur olduklarını belirten çiftçiler, yetkililerden kendilerine yardım etmesini istedi...

Serası zarar gören üreticisi Cüneyt Yüksel, “Yeşilli köyünde rüzgar seralarımızı tüm patlattı. Meydana gelen rüzgar ve fırtınadan seralaramız büyük zarar gördü. İçerisinde mahsüllerimiz telef oldu. Kısacası alın terimiz, hotum ve fırtınadan yok oldu. Zararımız büyük. Bu gece de zirai don bekliyoruz. Allah tüm üreticilerin yardımcıları olsun.” diye konuştu.

Kaymakam Kavanoz Yeşilli Köyünde...

Gülşehir Kaymakamı Ahmet Kavanoz Yeşilli Köyünde rüzgardan hasar gören seralar yerinde incelendi. Çiftçilere geçmiş olsun dileğinde bulunan Kaymakam Kavanoz, sera sahibi üreticelerle görüştü. Kaymakam Kavanoz; "Hasar tespit çalışmalarımız en kısa sürede tamamlanacaktır. Şiddetli rüzgar ve fırtınada zarar gören vatandaşlarımıza ve üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” bilgisini verdi.

Öte yandan Yeşilli köyündeki seralarda yarın hasar tesbit çalışmaları yapılması bekleniyor.


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.