Memur-Sen Nevşehir İl Başkanlığı 28 Mayıs Cumhurbaşkanı seçimi deklarasyonunu açıkladı.  

Açıklamada; "Ülkemizin geleceği için hayati önem taşıyan 28 Mayıs Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turuna dair, toplumun önemli bir kesimini oluşturan kamu görevlileri ve temsilcileri olarak duruşumuzu kamuoyuyla paylaşmayı görev biliyoruz. 

Millete kast eden, ülkeyi kana bulayan, yüzlerce kamu görevlisinin canına kıyan, ülkenin refahını çalan ve bir takım küresel güç odaklarına hizmet eden teröre ve uzantılarına karşı verilecek mücadeleyi güçlü bir şekilde destekliyoruz.  

Türkiye’nin istiklali ve istikbali için çok önemli olduğunu düşündüğümüz milli ve yerli savunma sanayi politikalarını güçlü bir şekilde destekliyoruz.  

Türkiye’nin her geçen gün artan ve millileşen üretim gücüne güvenen biz kamu görevlileri adil gelir dağılımının sağlanabilmesi için istikrarlı bir yönetimle sürdürülen üretim ekonomisini destekliyoruz.  

AB Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın eksiksiz olarak uygulanması şeklindeki söylemlere ve böylesi bir politikayı ülke gündemine sokanlara karşıyız.  

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerin sonucunda CHP’li ve HDP’li belediyeler tarafından sendika üyeliğinden cebren istifa, zorla başka sendikaya üye yapma ve sözleşmeli personelin doğrudan görevine son verme yönüyle, sendikal hakları, özgürlükleri ve iş güvencesini yok sayanlara karşıyız.  

Memur-Sen olarak; aştığımız engelleri unutmuyor, kat ettiğimiz mesafeyi görüyoruz.  

Mücadelesine ortak olduğumuz her bir kazanımı korumakta kararlı olduğumuzu ilan ediyor ve Emek ile yükselen Türkiye için istikrar diyoruz" ifadelerine yer verildi.