Türkiye'nin tek ve en kapsamlı özel patates fuarı olan "Patates Günleri" fuarında Ertuğrul Tarım Makinaları standı ziyaretçilerinden büyük beğeni topladı. 

Türkiye'de tarım makinaları sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan Ertuğrul Tarım'ın fuardaki standı büyük ilgi görürken, fuarda yeni iş bağlantıları da kuruldu.

Ertuğrul Tarım Makinalarından ikinci kuşak yönetici Durmuş Ertuğrul yaptığı açıklamasında, Ertuğrul Tarım Makinaları olarak tarımın tüm paydaşlarını biraraya getiren organizasyonları yakından takip ettiklerini ve mümkün mertebe bütün organizasyonlarda yer almaya çalıştıklarını belirtti. 

Türkiye’nin tek açık alan ve en kapsamlı özel patates fuarı olan "Patates Günleri" fuarında kendilerine gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu belirten Durmuş Ertuğrul , "Hiç şüphesiz ki Türkiye'nin patates adına en kapsamlı ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen bu organizasyonunun  memleketimiz Nevşehir'de düzenlenmesi bizleri mutlu ediyor. Türkiye ve dünya genelindeki benzer organizasyonlara da katılmak ve buralarda yer almak gerekiyor.

Nasıl ki, Nevşehir'de düzenlenen organizasyonlara Türkiye'nin dört bir yanından ve dünya genelinden sektörün paydaşlarını Nevşehir'e davet ediyorsak; aynı şekilde biz de diğer şehirlerin ve ülkelerin organizasyonları dahil oluyoruz. Bu fuarlar sayesinde markamızın bilinirliğini daha yaygın kılıyor, gücümüzü gösterme fırsatı yakalıyoruz. Bu anlamda Avanos ilçemizde düzenlenen Patates Fuarı'nda da bir Nevşehir firması, bir Nevşehir markası olarak yerimizi aldık. Bu tür organizasyonlarla çiftçilerimizi yeni teknolojilerle buluşturmaya devam edeceğiz. Üreticilerden aldığımız güçle büyümeye devam edeceğiz" diye konuştu. 

Ertuğrul Tarım Makineleri, 23-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye'nin İlk ve Tek Patates Özel  Fuarı'nda yerini aldı. Bu yıl Nevşehir'de ilk kez gerçekleştirilen fuarda görücüye çıkan Ertuğrul Tarım Makineleri, son teknoloji ile üretilmiş tarım makinalarını ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Türk tarım sektörünün öncü markalarından, "Ertuğrul Tarım" tarafından üretilen makinaların sergilendiği standı fuara katılan çiftçilerden büyük ilgi gördü.

Ertuğrul Tarım Makinaları adına açıklamada bulunan Durmuş Ertuğrul ; " Nevşehir’de ilk kez düzenlenen Patates fuarında, Ekim makinaları, Sökme-Hasat makinaları ve Çapa makinaları üreten Ertuğrul Tarım Makineleri ürünlerinin tanıtımı ve satışını yapıyoruz. Üretici ve tüketicinin bir arada yüzyüze buluştuğu bu tür fuarların gerek biz tarım makinaları üreticilerinin gerekse çiftçilerimiz için oldukça faydalı oluyor. Fuarın bugün ikinci gününde çiftçilerimizin göstermiş oldukları ilgiden ve tarım sektörü adına böylesine bir fuarda yer almaktan dolayıda çok mutluyuz." dedi.

Ertuğrul Tarım Makinaları Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Ertuğrul'da; "1978 yılından günümüze imalat sektöründe hizmet eden firmamız en son teknoloji makinalar ile değerli çiftçilerimize hizmet vermektedir. Sadece patates toplama ve ekme makinalarıyla sınırlı kalmayıp bunun yanında yenilik olarak toprak hazırlama ve ot biçme makinaları da üretiyoruz. Bu konuda sürekli devam eden ARGE çalışmalarıyla firmamız yenilikleri sürekli takip ederek kendisini güncellemekte olup, yurt içi ve yurt dışından gelen yoğun taleplere ürettiğimiz kaliteli tarım makinalarıyla yetişmeye çalışıyoruz. Bu vesile ile Nevşehir’in ilk patates fuarı olma özelliği taşıyan bu fuarın ilimize ve Türk çiftçisine hayırlar getirmesini temenni ediyor hepinize saygılarımı sunuyorum." ifadelerinde bulundu.

Ertuğrul Tarım Makinaları:

" Emeğinize Değer Katar... "

Adres: Özel Organize Sanayi Bölgesi 4. Sokak No:5 Boğazköy - Nevşehir
Telefon: (0384) 242 91 75 - 242 91 76
GSM: 0 532 606 68 10 - 0 532 490 16 85
Faks: (0 384) 242 91 77

Türk tarımında 63 yıllık güvenin adresi...

Ertuğrul Tarım Makineleri, 1960 yılında Nevşehir’de kurulan firmamız küçük bir tamir ve kaynak atölyesi olarak kurulmuştur. 1978 yılında patates sökme ve ekme makinası tamiri ile tarım sektörüne giren firmamız 1981 yılından bu yana her türlü tarım makinesi imalatı yapmaktadır.

1997 yılında şirketleşen firmamız, Nevşehir Ticaret ve Sanayi odasının 2422 sicil nolu, Akdeniz İhracatçılar Birliğinin 23241 sicil nolu üyesidir. Kalite ve hizmet anlayışını ön planda tutarak Türkiye piyasasındaki hâkimiyetinin yanında, yurt dışı satışlarına da ağırlık vererek Ortadoğu ve Afrika pazarlarında aranan bir marka olmuştur.

2009 yılından bu yana Cezayir, Sudan, Lübnan, Tunus, Fas, Suriye, Irak, Gürcistan, başta olmak üzere birçok ülkeye ihracatlarımız devam etmektedir.

Firmamız ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi ile kalitesini ispatlamıştır. Ürettiğimiz makinelerin kalitesini bağımsız test laboratuarlarından alınan test raporları ile kanıtlamanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Her türlü tarım makinesi üretimi için geniş makine parkımız, üretim kapasitemiz ve nitelikli işgücümüz ile müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz.

Markamızı tercih eden siz değerli dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunar başarılar dileriz.