İstanbul'un Esenyurt ilçesinde kurulan ve resmi açılışı geçtiğimiz cumartesi günü yapılan Esenyurt Nevşehirliler Derneği Gülşehir'in Ovaören köyündeki okulları yeniledi. Bu kapsamda dernek, köyde bulunan Ovaören İlkokulu ve Ovaören Şehit Pilot Üsteğmen Yasin Boy Ortaokulunun boya ve tadilat masraflarını üstlenerek okulların yepyeni bir görünüme kavuşmasına imkan sağladı.

Tadilatı yapılarak içi ve dışı boyanan okullar hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin beğenisini kazandı.

Okul Müdürü Zeynep Gömbel, dernek adına Esenyurt Nevsehirliler Derneği Başkanı Yüksel Yılmaz'a ve maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen Ovaören köyü hayırseverlerine teşekkürlerini ileterek derneğin tüm çalışmalarında başarılar dilediğini belirtti.

Ayrıca Gömbel, "Okulumuz aynı zamanda öğrencilerin ikinci evi gibi, bütün gün okuldalar, okullarımız ne kadar ferah ve temiz olursa öğrencilerimiz kendilerini o  kadar iyi hissederler ve bu sayede okula bağlılıkları artar. Bu durumun eğitim ve başarı sürecine de mutlaka olumlu etkileri olacaktır. Bu bağlamda okulların boyanarak iç açıcı ve güzel bir görüntüye kavuşmasını önemli buluyor ve takdirle karşılıyorum." dedi.