Nevşehir Güzelyurt mahallesi muhtarı Halit Yüncü yaptığı açıklamasında; "Akyol Sokak Petek Apartmanı 4.katta ikamet eden emekli vatandaşımız İrfan Temur'un evi, geçtiğimiz günlerde meydana gelen elim bir yangın sonucu tüm daire yanmış olup kullanılacak hiç bir eşya kalmamıştı. Biz de Güzelyurt mahallesi muhtarlığı olarak hayırsever mahalle sakinlerimize basın ve sosyal medyadan yapmış olduğumuz yardım ve destek çağrımıza ilk destek Nevşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Savran'dan gelmişti. Sayın Başkanımız yanan dairenin tüm kapı pencere ve boya işini üstlendi ve eksiksiz vaatlerini yerine getirdiler.

Yanan kül olan evin eşyalarınıda sagolsunlar başta hayırsever Teyfik Kararlı ve Güzelyurt Mahalle sakinlerimiz destek çıkıp ellerinden geldiği kadar yardımda bulundular.

Yangında evi yanan büyük zarar gören Mahalle sakinimizin acısını bir nebze olsun hafifleten başta Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Savran'a, Nevşehir Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ve tüm emeği geçen Belediye Personellerine Güzelyurt Mahallesi Muhtarlığı olarak teşekkür eder şükranlarımızı sunarız." dedi.

Sağlanan destek nedeniyle memnuniyetini ifade eden İrfan Temur isimli vatandaşımızda, Güzelyurt mahallesi Muhtarlığımız ve Nevşehir Belediyesinin desteğiyle mutluluk yaşadıklarını ve moral bulduklarını ifade ederek, “Zor günümüzde bize destek olan Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Savran’a,  belediye ekiplerine, Muhtarımız Halit Yüncü'ye ve hayırseverlerimize teşekkür ederim. Hepsinden Allah razı olsun.” dedi.