Kırşehir ili Mucur İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Nevşehirli polis memuru Ertuğrul Dede ve eşi Misket Dede Nevşehir Gülşehir yolunda geçirmiş olduğu elim trafik kazası sonucu hayatlarını kaybetti. Aynı kazada yaralanan kızı ve yiğeni ise Nevşehir Devlet Hastanesinde tedavileri sürüyor.

Kazanın ardından taziye mesajı yayımlayan Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz; "İlçemizde görev yapan sevilen polis memuru Ertuğrul Dede ve eşinin vefat haberini derin bir üzüntü ile öğrendim. Vefat edenlere Allah rahmet yaralılara acil şifalar dilerim." dedi.

Nevşehir Valisi Ali Fidan'da mesajında; "Kırşehir’in Mucur İlçesinde görev yapan hemşehrimiz polis memuru Ertuğrul Dede ve eşi Misket Dede, elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Merhum Polis Memurumuza ve eşine Allah’tan rahmet; kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz." dedi.

Hayatını kaybeden polis memuru Ertuğrul Dede Dede'nin Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Topaklı köyünden eşi Misket Dede'nin ise Kozaklı ilçesine bağlı Abdi köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Allah Rahmet Eylesin.

FİB Haber Merkezi olarak hayatını kaybeden polis memuru değerli hemşehrimiz Ertuğrul Dede ve eşi Misket Dede'ye Allah’tan Rahmet Kederli ailesine ve sevenlerine Başsağlığı dileriz.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun 

“Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

Açıklaması:

Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.