Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal, Nevşehirli 18 yaşındaki genç oyuncu Efekan Karayazı'yı A takım kadrosuna dahil etti.

Fenerbahçe, 3. Lig ekiplerinden Nevşehir Belediyespor'dan Efekan Karayazı'yı 2019 yılında daha 14 yaşında iken transfer etmişti. Nevşehir Belediye Spor altyapısında Şakir Topoğlu, Mustafa Kaya ve İbrahim Çakur hocalarımız ve ayrıca Altınyıldız kulübü ve koleji hocası Rahmi Özdemir'in üzerinde emekleri olan Nevşehirli Efekan. bu sürede Türkiye'nin köklü kulüplerinden Fenerbahçe'de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Fenerbahçe'de A takım kadrosuna kadar yükselen Efekan 

2024 Yılı Efekan'ın futbol hayatı için dönüm noktası oldu...

Nevşehirli genç gururumuz Efekan Karayazı, Fenerbahçe formasıyla ilk kez Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur maçında Ülker Stadı'nda oynanan Adanaspor maçıyla boy gösterdi. Nevşehirli gururumuz Efekan Karayazı bu maçın 64. dakikasında Leonardo Bonucci'nin yerine oyuna dahil olarak profesyonel kariyerindeki ilk maçına çıktı.

Orta sahada savunmaya yönelik oynayan oyuncu, Antalyaspor maçıylada ilk kez Süper Lig'de bir maçın kadrosunda yer aldı.

Efekan Karayazı: "Fenerbahçe Spor Kulübü ile ilk profesyonel maçıma çıktım çok gururluyum. Sahaya adımımı attığım anda hissettiklerim tarif edilemez. Müthiş duygular içerisindeyim, hayallerim tek tek gerçek oluyor. Başta aileme, İsmail hocama, müthiş Fenerbahçe taraftarına, üzerimde emeği olan herkese teşekkür ederim. Her zaman daha çok çalışmaya devam..." dedi.

FİB Haber Merkezi oalrak Nevşehirli Efenkan Karayazı'ya başarılar diliyoruz.

EFEKAN KARAYAZI KİMDİR?

Efekan Karayazı, 6 Nisan 2005 tarihinde doğdu. Nevşehir'in Ürgüp ilçesine kayıtlı olup, küçük yaştan itibaren futbola ilgili olan Efekan, önce Altınyıldız Koleji futbol takımı ardındanda yerel takımlarda yeteneğinin fark edilmesinin ardından Nevşehir Belediye’nin alt yapısına geçti. Burada sergilediği performansla milli takım ve Fenerbahçe yetkililerinin dikkatini çeken Efekan 2022 yılından itibaren Fenerbahçe forması giymektedir.

Genç oyuncu orta sahada görev yapmaktadır.