Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Sekreteri ve Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, beraberinde NGC Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Nevşehir’e yeni atanan Vali Ali Fidan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Ekici, Vali Fidan’a yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ederek, başarı diledi. Nevşehir’deki basın hakkında bilgi veren Ekici, çeşitli konularda da istişarede bulundu.

 “GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ”

Vali Fidan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ekici ve beraberindekilere teşekkür etti. Nevşehir’in çok güzel bir yer olduğunu ve daha önce de ziyaret ettiğini belirten Vali Fidan, güzel hizmetler yapmak için gayret göstereceklerini söyledi. Toplumun her kesimiyle istişarelerde bulunacaklarını aktaran Fidan, basın mensuplarıyla da birlikte çalışacaklarını vurguladı.

Fidan, Kapadokya’nın, muhteşem bir turizm bölgesi olduğunu, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın en önemli turizm destinasyonlarının başında geldiğini aktardı.
 

“GERÇEK VE TARAFSIZ HABERLERİNİZ ÇOK DEĞERLİ”


Gazetecilerin mesleği gereği ürettikleri gerçek, tarafsız haberlerin çok değerli olduğunu söyleyen Vali Fidan, “Sorunu çözmek için bilmek gerekiyor. Bilmediğiniz bir şeyi ne yönetebilir ne çözebilir ne de ilgilenebilirsiniz. Bu yüzden ne kadar çok insana temas edersek yönetim anlamında daha yetkin ve verimli oluruz” dedi.


“ORTAK AKIL ÜRETMELİ VE BUNU SAHİPLENMELİYİZ”


Birlik ve beraberliğin Nevşehir'imize sağlayacağı olumlu etkiye dikkat çeken Vali Fidan, “Bir insanın her şeyi kontrol etmesi mümkün değil. Bir ekip, ortak akıl üretmek gerekiyor ve bunu herkesin sahiplenmesi gerekiyor. Doğru olsa bile insanlar sahiplenmediği zaman hiçbir anlam ifade etmiyor. Herkesin kendinden bir parça bulabileceği bir akıl üretmek lazım. Nevşehir'in gelişimi için ne gerekiyorsa yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

Misafirperverliğinden dolayı Vali Ali Fidan'a teşekkür eden Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici , Nevşehir için ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Ekici, ziyaretin anısına Vali Fidan’a üzerinde Osmanlı arması bulunan hediye takdim etti.