Nevşehir Gazi Ortaokulu 8.sınıf öğrencileri, 2 Mayıs Salı günü Müdür yardımcısı Ali Ekici ve Rehber öğretmenler Ebru BİLGİN ve Büşra Çetin ile birlikte liseleri tanımak ve okul tercihlerinde kolaylık sağlamak amacıyla Nevşehir Sosyal Bilimler lisesi, Halil İncekara Fen Lisesi, Nevşehir Anadolu lisesi, Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu İmam Hatip lisesi ve Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar  Liselerini ziyaret ettiler.

Gazi Ortaokulu 8.sınıf öğrencileri, liselerin başarıları, yaptıkları çalışmalar, okulların sosyal ve fiziki koşulları hakkında detaylı bilgi sahibi oldular.

Ziyaret ettikleri okulların öğrencileri ile sohbet etme ve soru sorma imkanı bulan öğrenciler, liseleri daha iyi tanıyarak, sınava yönelik çalışmalarını daha bilinçli ve istekli sürdürme fırsatı elde ettiler. 

Nevşehir Gazi Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ali Ekici yaptığı konuşmada ''Bu gezinin öğrencilerimizin hedeflerine ulaşma motivasyonlarını arttırarak süreci daha iyi yönetmelerine hizmet edeceğine inanıyoruz ''  diyerek  tüm kurum Müdürlerine ve Öğretmenlerine teşekkür ederek ziyareti sonlandırdı.