Genç Nevşehirliler Dernek Başkanı Ziya Ağca ve beraberindeki heyet, Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Turgay Türkyılmaz'a hemşehri ziyaretinde bulundu. 

Genç Nevşehirliler Dernek Başkanı Ziya Ağca ziyarete ilişkin yaptığı açıklamasında şunları ifade etti; "Dernek üyelerimiz ve yönetim olarak Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü, kıymetli hemşehrimiz TurgayTürkyılmaz'a makamında ziyarette bulunduk.  Ankara’da faal olarak çalışmalarına devam ettiğimiz Genç Nevşehirliler Derneği'miz hakkında güzel bir görüşme gerçekleştirdik. Samimiyeti ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederiz." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tarım ve Orman Bakanlığı  Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Turgay Türkyılmaz'da nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür etti.

Ziyaret hediye takdimi ve günün anısına çekilen fotoğraf ile son buldu.

TURGAY TÜRKYILMAZ KİMDİR?

1968 yılında Hacıbektaş/Aşağıbarak Köyünde doğdu. Lise öğrenimini 1985 yılında Kayseri’de bitirdi. 1989 yılında Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinden Su Ürünleri Mühendisi olarak mezun oldu. 
Çalışma hayatında ilk teknik görevine 1992-1994 yılları arasında Tarım Bakanlığı ile FAO tarafından yürütülen uluslararası bir projede Balıkçılık uzmanı alarak başladı. 1996 yılından itibaren Tarım Bakanlığının çeşitli kademlerinde mühendis ve idareci olarak çalıştı. Bu süreç içerisinde, konusuyla ilgili pek çok mevzuat hazırlık çalışmaları içerisinde yer aldı. Uluslararası bir çok projelerin yürütücülüğü görevlerini üstlendi. Halen  bazı uluslararası komisyonlarda ülkemizi delege ve baş delege olarak temsil etmektedir. 
Meslek hayatı boyunca yaptığı çalışmalar nedeniyle dönemin bakanları tarafından bir çok kez “Takdirname/Başarı Belgesi” ile taltif edilmiştir.